Vācijā jauno Covid-19 gadījumu skaits atkal pārsniedz 1000

 
©f64

Vācijā ceturtdien reģistrēts augstākais jaunu koronavīrusa gadījumu skaits trīs mēnešu laikā, pavēstīja valdības infekcijas slimību institūts.

Aizvadīto 24 stundu laikā Roberta Koha institūts (RKI) reģistrējis 1045 jaunus inficēšanās gadījumus, un tā ir pirmā reize kopš 7.maija, kad šis skaitlis pārsniedz 1000.

Pēc tam jaunu inficēšanās gadījumu skaits būtiski saruka, bet jūlija beigās atkal sāka pieaugt.

Kopš epidēmijas sākuma kulminācijas punkts tika sasniegts aprīļa sākumā, kad Vācijā katru dienu tika reģistrēti vairāk nekā 6000 jaunu inficēšanās gadījumu ar Covid-19 vīrusu.

Kopumā Vācijā apstiprināti 213 067 inficēšanās gadījumi, bet ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 9175, liecina RKI aplēses.

Šī brīža inficēšanās gadījumu skaita pieaugums nenotiek lokāla mēroga uzliesmojumu dēļ, kā tas bija ar infekcijas klasteri Ziemeļreinas-Vestfālenes lopkautuvē jūnija vidū.

Tagad inficēšanās gadījumu skaits pieaug pakāpeniski visur, tāpēc eksperti bažījas, ka uzliesmojumu būs grūti apslāpēt tikai ar lokāliem ierobežojumiem vien.

Vairākās federālajās zemēs skolas atsāks darbu nākamnedēļ.

Pašreizējais vīrusa reprodukcijas koeficients ir 0,9, sarūkot no agrākā rādītāja 1,02, un tas nozīmē, ka viens inficētais inficē vidēji vienu citu cilvēku.

Koeficienta mērīšanas solis ir desmit dienas. RKI uzsver - lai uzliesmojums noplaktu, koeficientam ir jābūt zem 1 līmenim.