Tramps: ASV karaspēka klātbūtnes dēļ Vācija tiek pie bagātības

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

ASV karaspēka klātbūtnes dēļ Vācija tikusi pie bagātības, intervijā telekanālam "Fox News" paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

"Pateicoties mūsu karaspēkam, viņi kļūst bagāti. Jūs ziniet, ka viņi būvē pilsētas ap mūsu karaspēku," norādīja Baltā nama saimnieks.

Prezidents atkārtoti apsūdzēja Vāciju, ka tā lielā mērā nav pildījusi saistības un izmantojusi Savienotās Valstis.

"Viņi bija mums parādā miljardus dolāru, miljardus dolāru NATO," sacīja Tramps. "Viņi ir bagāta valsts, viņiem savus rēķinus vajadzētu apmaksāt. Kāpēc mums ir jāaizstāv valstis un jāpaliek nekompensētiem?"

Tramps arī no jauna pārmeta Vācijai tās sadarbību ar Krieviju gāzesvada projekta "Nord Stream 2" ietvaros.

"Mums būtu jāaizsargā Vācija pret Krieviju. Tas būtu labi, bet Vācija maksā Krievijai miljardus dolāru par enerģiju," sacīja Tramps.

ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru, no kuriem aptuveni 6400 tiks pārvietoti atpakaļ uz ASV, bet 5600 tiks izvietoti citās Eiropas valstīs, pagājušajā nedēļā paziņoja Pentagons.

Vācijā šobrīd ir teju 36 000 amerikāņu karavīru un pēc Pentagona plānu īstenošanas tur paliks aptuveni 24 000.

Kā pavēstīja ASV aizsardzības ministrs Marks Espers, no 6400 karavīru, kas atgriezīsies ASV, liela daļa rotācijas kārtībā atkal tiks izvietota Eiropā.

ASV spēku pārvietošana izmaksās vairākus miljardus dolāru.

Tramps par ieceri samazināt Vācijā izvietoto Savienoto Valstu militāro kontingentu paziņoja jūnijā.

Tramps pastāvīgi pārmetis Berlīnei nepietiekamu līdzekļu ieguldīšanu aizsardzībā, kā arī negodīgu attieksmi pret ASV savstarpējā tirdzniecībā.