Mongolijā pusaudzis miris no buboņa mēra

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Mongolijas dienvidrietumos no buboņu mēra miris kāds pusaugu zēns, otrdien paziņojušas varasiestādes.

Mongolijā un Ķīnā inficēšanās ar buboņu mēri konstatēta vēl dažiem cilvēkiem.

Zēns inficējās ar buboņu mēri, medījot un ēdot murkšķus, paziņoja Mongolijas Veselības ministrija.

"Mēs piemērojām karantīnu pirmajiem 15 cilvēkiem, kas nonāca kontaktā ar slimību, un šie 15 cilvēki saņem antibiotikas," paziņoja ministrijas preses pārstāvis.

Piecos apgabalos Govi-Altai provincē uz sešām dienām noteikts karantīnas režīms.

Šomēnes diviem cilvēkiem inficēšanās ar buboņu mēri tika konstatēta Mongolijas Kovdas provincē. Pārbaudīti tika 140 cilvēki, bet nevienam citam buboņu mēris netika konstatēts.

Ķīnā buboņu mēris tika atklāts kādam ganam Iekšējā Mongolijā, un, reaģējot uz to, vietējās varasiestādes aizliedza līdz gada beigām medīt un ēst dzīvniekus, kas varētu pārnēsāt buboņu mēri.

Mongolijā katru gadu no buboņu mēra mirst vismaz viens cilvēks, lai gan valdība īsteno kampaņas, kurās aicina neēst murkšķu gaļu un netuvoties šiem dzīvniekiem.

Buboņu mēris ir ļoti lipīgs un var izplatīties no dzīvnieka uz cilvēku ar inficētām blusām vai dzīvnieka un cilvēka kontakta rezultātā.

Arī Krievijas varasiestādes aicinājušas iedzīvotājus reģionos, kas robežojas ar Mongoliju, nemedīt murkšķus un neēst to gaļu.

Pasaulē

Galvenā smaguma nasta uz sabiedriskās domas veidošanu un tās uzturēšanu demokrātijas virzienā gulstas uz tiem Baltkrievijas žurnālistiem, kuri tiek vajāti un turēti cietumos. Lietuvas un Latvijas žurnālisti savu iespēju robežās sniedz kolēģiem atbalstu. Viens no atbalsta veidiem ir balvu pasniegšanas ceremonijas, kuru laikā tiek stāstīts, kādos apstākļos baltkrieviem nākas strādāt un kādas briesmas viņus sagaida ik uz soļa.

Svarīgākais