No pirmdienas Austrālijā dienā būs ļauts atgriezties tikai 4000 valsts pilsoņu

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) jauno prezidentu piektdien Ģenerālajā asamblejā tika ievēlēts līdzšinējais ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

No pirmdienas Austrālijā dienā būs ļauts atgriezties tikai 4000 Austrālijas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju. Līdz šim dienas limits bija 8000, paziņoja Austrālijas premjerministrs Skots Morisons.

Pirms pāris nedēļām Austrālijai lielā mērā bija izdevies pakļaut pandēmiju kontrolei, taču sākās jauns vīrusa uzliesmojums Viktorijas štatā. Sevišķi smaga situācija pašreiz izveidojusies štata galvaspilsētā Melburnā.

Amatpersonas šodien paziņoja, ka Viktorijas štatā reģistrēti 288 jauni inficēšanās gadījumi, kas ir jauns rekords.

Lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos, šonedēļ tika slēgta Viktorijas štata robeža ar Jaundienvidvelsu un gandrīz pieciem miljoniem Viktorijas štata galvaspilsētas Melburnas iedzīvotāju tika atkal piemērots daļējs karantīnas režīms.

Amatpersonas norādīja, ka paies vairākas nedēļas līdz būs skaidrs, vai Melburnas noslēgšana bijusi efektīva cīņā ar vīrusa uzliesmojumu.

Austrālija martā slēdza savas robežas, izņēmums bija Austrālijas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kuriem bija ļauts atgriezties valstī.

Visiem iebraucējiem tika piemērota obligāta karantīna speciāli šim nolūkam atvēlētās viesnīcās, kas radīja papildus slodzi Austrālijas lielāko pilsētu resursiem.

Morisons paziņoja, ka pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju atgriešanās būs ierobežota līdz tiks savaldīts uzliesmojums Melburnā.

Uzliesmojumā amatpersonas vaino drošības noteikumu pārkāpumu viesnīcās, kurās iebraucējiem jāievēro karantīna.

Austrālijā vairums saslimušo ir iebraucēji.