Ķīna apgalvo, ka saspīlējumu ar Indiju atrisinās mierīgā ceļā

© EPA/SCANPIX/LETA

Ķīna trešdien paziņojusi, ka vienojusies ar Indiju mierīgā ceļā atrisināt saspīlējumu, kas izveidojies robežstrīda reģionā Himalajos.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis žurnālistiem sacīja, ka abas puses vienojušas atrisināt šo lietu ar dialoga starpniecību un pielikt pūliņus, lai mazinātu spriedzi un nosargātu mieru robežas reģionā.

Viens no nopietnākajiem incidentiem abu valstu starpā vairāku desmitgažu garumā notika pirmdienas vakarā Galvanas ielejā Ladākhā, kur konfrontācija saglabājas jau vairākas nedēļas, un dažkārt izraisījušās nelielas sadursmes.

Indija paziņoja, ka sadursmēs gājuši bojā 20 karavīri, un apgalvoja, ka arī Ķīnas pusē ir upuri.

Ķīna nav atklājusi, vai nogalināts kāds no tās karavīriem.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis apgalvoja, ka sadursmes sākās pēc Indijas karavīru provokācijām un uzbrukumiem Ķīnas karavīriem, kas noveda pie fiziskas konfrontācijas.

Viņš sacīja, ka Ķīna ir izteikusi protestu Indijai, un aicināja Indiju stingri disciplinēt tās karavīrus, lai tie nepārkāptu robežu, neīstenotu provokācijas un vienpusējas darbības, kas var sarežģīt situāciju.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais