Bristolē no ūdens izvilkts pazīstamā XVII gadsimta vergu tirgotāja Edvarda Kolstona piemineklis, ko protestētāji svētdien nogāza un iemeta Eivonas upē.
Tikmēr Bornmutā varasiestādes plāno novākt skautu kustības dibinātāja un nacistu atbalstītāja Roberta Beidena-Pauela pieminekli.
Solidarizējoties ar protestētājiem ASV, Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs notikuši protesti pret rasismu. Līdzīgi kā ASV arī Lielbritānijā izskanējuši aicinājumi aizvākt verdzības atbalstītāju pieminekļus.
Bristoles dome paziņoja, ka Kolstona piemineklis izvilkts no ūdens šorīt un ka tas tiks nogādāts drošā vietā un vēlāk iekļauts muzeja kolekcijā.
Kolstons uzauga turīgu tirgotāju ģimenē un tika ievēlēts parlamentā. Pateicoties dāvinājumiem skolām un slimnīcām Bristolē un Londonā, viņš iemantoja filantropa reputāciju.
Viņš ieņēma augstu amatu Karaliskajā Āfrikas kompānijā, kas nosūtīja simtiem tūkstošus cilvēku no Rietumāfrikas verdzībā uz Ameriku un Karību reģionu.
Valdība nosodīja Kolstona pieminekļa nogāšanu, bet notikušais pastiprināja aicinājumus aizvākt arī citus šādus pieminekļus.
Viņa piemineklis Bristolē atradās Kolstona avēnijā. Pilsētā ir arī skola, kas nosaukta viņa vārdā.
Bristoles dome jau bija nolēmusi pārdēvēt Kolstona pieminekli, taču nespēja vienoties par to, ko tieši rakstīt zem tā.
Bristoles mērs Mārvins Rīss paziņoja, ka tiks izveidota jauna komisija Bristoles pagātnes izpētīšanai.
"Vienīgais veids, kā mēs kopā varam strādāt pie savas nākotnes, ir atklāt patiesību par mūsu izcelsmi, pieņemt faktus un dalīties šajos stāstos ar citiem," sacīja Rīss.
Viņš apstiprināja, ka Kolstona piemineklis tiks izstādīts kopā ar protesta kustības "Melnādaino dzīvības ir svarīgas" plakātiem, un tiks lūgts sabiedrības viedoklis jautājumā par to, kas būtu liekams šī pieminekļa vietā.
Arī Londonas mērs Sadiks Hans otrdien paziņoja, ka tiks pārskatīti galvaspilsētas ievērojamākie objekti, tostarp statujas un ceļu zīmes, no kuriem daudzas "atspoguļo aizgājušos laikus".
Bornmutas dome skaidroja, ka vēlas iegūt laiku debatēm par Beidena-Pauela mantojumu un samazināt risku, ka statujas atstāšana vietā var izprovocēt nekārtības.
Savukārt Liverpūles universitāte paziņoja, ka pārdēvēs ēku, kas līdz šim nesa bijušā premjerministra Viljama Gledstona vārdā, jo Gledstons bija saistīts ar vergu tirdzniecību.
Varasiestādes Londonas austrumos otrdien novāca Roberta Miligana statuju. Miligana ģimenei piederēja cukurniedru plantācijas Jamaikā.