Bijušais britu ārējā izlūkdienesta vadītājs norāda uz Covid-19 saistību ar laboratoriju Ķīnā

© AFP/SCANPIX/LETA

Bijušais britu ārējā izlūkdienesta MI6 vadītājs sers Ričards Dearlovs paziņojis, ka uzskata, ka koronavīrusa Covid-19 pandēmija, iespējams, sākusies kā nelaimes gadījums, vīrusam izkļūstot no laboratorijas Ķīnā, raksta medijs "The Independent".

Intervijā laikrakstam "The Telegraph" bijušais MI6 vadītājs norādījis, ka šāds pieņēmums balstīts uz pētījumu, ko nesen veikuši britu un norvēģu pētnieki.

Tajā pētnieki apgalvojuši, ka ir atklātas norādes, kas varētu liecināt, ka vīrusa galvenie elementi bijuši ievietoti tā ģenētiskajā secībā, un, iespējams, nav attīstījušies dabiski.

Iepriekš līdzīgus pieņēmumus izteicis arī ASV prezidents Donalds Tramps, kurš atkārtoti vainojot Ķīnu, Covid-19 dēvējis par "Ķīnas vīrusu". Arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo iepriekš izteicies, ka, iespējams, ir pierādījumi, kas varētu liecināt, ka vīruss ir cilvēka radīts.

Tiesa, jau iepriekš vēstīts arī par citu zinātnieku versiju, kas norāda, ka vīrusa izcelsme varētu būt sikspārņi, un Covid-19 ģenētiskais sastāvs norāda, ka tas, visticamāk, pārlēcis starpposmu no dzīvniekiem un tālāk nodots cilvēkiem.

Tikmēr sers Ričards, kurš līdz 2004.gadam bijis MI6 vadītājs arī neizslēdz iespēju, ka laboratorijā, iespējams, veikts gēnu savienošanas eksperiments, tomēr noliedz visas sazvērestības teorijas par to, ka Covid-19 varētu būt veidots ļauniem mērķiem.

"Ir riskanti pieļaut kļūdas," intervijā "The Telegraph" norāda R.Dearlovs. "Paskatieties stāstus ... par vadības mēģinājumiem apturēt debates par pandēmijas izcelsmi un veidu, kā cilvēki tiek arestēti vai apklusināti.”

"Rodas arī jautājums, vai Ķīna kādreiz uzņemsies atbildību par notikušo, maksās reparācijas. Es domāju, ka tas liks katrai pasaules valstij pārdomāt, kā tā izturas pret attiecībām ar Ķīnu," norāda speciālists.

Svarīgākais