Covid-19: Igaunijā miris vēl viens cilvēks, 4 jauni saslimušie; Lietuvā inficējušies vēl 5 cilvēki

 
©Postimees Grupp/Scanpix Baltics/SCANPIX/LETA

 Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta četriem cilvēkiem un no tā izraisītās slimības Covid-19 miris viens cilvēks, paziņojis Veselības departaments. Savukārt Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta pieciem cilvēkiem, paziņojusi Veselības ministrija. 

Līdz ar to Lietuvā inficēšanās ar šo vīrusu konstatēta kopumā 1675 cilvēkiem. Igaunijā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 1869, bet nāves gadījumu skaits - 68.

Pagājušajā diennaktī no Covid-19 mirusi 83 gadus veca sieviete Pērnavas slimnīcā.

Pagājušajā diennaktī analīzes vīrusa noteikšanai Lietuvā veiktas 3431 cilvēkam, Igaunijā - 694. Lietuvā kopumā veiktas 302 859 analīzes, bet Igaunijā - vairāk nekā 83 000 analīzes.

No vīrusa izraisītās slimības Covid-19 Lietuvā miruši 70 cilvēki, bet vēl deviņiem ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Igaunijā 1257 cilvēkiem slimības vēsture slēgta, un tas nozīmē, ka viņi ir izveseļojušies. Vēl 367 cilvēkiem pozitīvs jaunā koronavīrusa tests bijis pirms vairāk nekā 28 dienām, viņi neatrodas slimnīcā un gaida apstiprinājumu par izveseļošanos. 25 pacienti ārstējas slimnīcās, un nevienam no viņiem nav nepieciešama plaušu mākslīgā ventilēšana.

Lietuvā izveseļojušies 1236 cilvēki.