Brazīlija otrajā vietā pasaulē pēc Covid-19 infekcijas gadījumu skaita

 
©ZUMAPRESS.com/SCANPIX/LETA

Brazīlija piektdien izvirzījās otrajā vietā pasaulē pēc Covid-19 infekcijas gadījumu skaita, apsteidzot Krieviju un atpaliekot tikai no ASV.

Lielākajā Dienvidamerikas valstī Brazīlijā tagad ir reģistrēti 330 890 Covid-19 infekcijas gadījumi un 21 048 nāves gadījumi. Eksperti gan uzskata, ka nepietiekamas testēšanas dēļ reālie skaitļi var būt pat 15 reizes lielāki par oficiālajiem.

Ar jauno koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits Brazīlijā pēdējās 24 stundās ir pieaudzis par 1001. Šī ir trešā reize četru dienu laikā, kad jauno nāves gadījumu skaits vienā diennaktī ir pārsniedzis tūkstoti.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien paziņoja, ka Latīņamerika, īpaši Dienvidamerika, ir kļuvusi par jaunu koronavīrusa pandēmijas epicentru.

"Savā ziņā Dienvidamerika ir kļuvusi par jaunu epicentru šai slimībai," sacīja PVO ārkārtējo situāciju direktors Maiks Raiens.

"Ir skaidrs, ka daudzās no šīm valstīm ir bažas [par pandēmiju], bet ir skaidrs, ka šobrīd visvairāk skartā [valsts] ir Brazīlija."

ASV ir reģistrēti vairāk nekā 1,6 miljoni Covid-19 infekcijas gadījumu un gandrīz 96 tūkstoši ar to saistītu nāves gadījumu, liecina jaunākie Džonsa Hopkinsa universitātes dati.

Krievijā ir reģistrēti 326 488 inficēšanās gadījumi un 3200 nāves gadījumi.

Pēc nāves gadījumu skaita, kuri saistīti ar Covid-19, Brazīlija ir sestajā vietā pasaulē pēc ASV, Lielbritānijas, Itālijas, Spānijas un Francijas.

Brazīliju plosa politiskas nesaskaņas attieksmē pret Covid-19 pandēmiju.

Prezidents Žairs Bolsonaru ir nosaucis šo slimību par ''vieglu gripu", bet cīņu pret to - par "histēriju", un aicina valsti izbeigt sociālo distancēšanos un atsākt darbu, lai apturētu ekonomikas sagrāvi.

Štatu valdības un vietējās pašvaldības lielākoties aicina iedzīvotājus palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos, un šādu nostāju atbalsta Augstākā tiesa.