Krievijā reģistrēts līdz šim diennaktī lielākais Covid-19 upuru skaits

 
©AP/SCANPIX/LETA

Krievijā diennakts laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 150 cilvēki, kas ir līdz šim lielākais mirušo skaits 24 stundu laikā, piektdien paziņojušas amatpersonas.

Tajā pašā laikā inficēšanās gadījumu skaits trešo dienu pēc kārtas bijis mazāks par 9000.

Aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 8894 cilvēkiem, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 326 448, kas ir otrs lielākais inficēto skaits pasaulē aiz ASV.

Krievijā no Covid-19 kopumā miruši 3249 cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī 7144 cilvēki atveseļojušies no Covid-19.

Krievijas mediji ceturtdien ziņoja, ka aizdomās par inficēšanos ar jauno koronavīrusu hospitalizēts Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs, taču viņa padomnieki to nav apstiprinājuši.

Tikmēr šonedēļ darbā atgriezās Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins, kuram arī bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu un nācās ārstēties slimnīcā.

Saskaņā ar amatpersonu šodien ziņoto Krievijā no Covid-19 atlabuši 99 825 cilvēki.

Varasiestādes apgalvo, ka situācija stabilizējas, un atļāvušas Maskavā atgriezties darbā pusmiljonam cilvēku, kas nodarbināti rūpniecībā un celtniecībā.

Krievijā mirstības rādītāji ir zemāki nekā citās valstīs, kuras smagi skāris jaunais koronavīruss, bet kritiķi apšauba Krievijas oficiālo datu patiesumu un pārmetuši varasiestādēm, ka tās neziņo par visiem saslimšanas un nāves gadījumiem.

Krievijas amatpersonas šos pārmetumus noraida, apgalvojot, ka viens no iemesliem zemajiem mirstības rādītājiem ir apstāklis, ka Krievijā statistikā tiek iekļauti tikai tie gadījumi, kuros Covid-19 bijis tiešais nāves cēlonis.