Cilvēkiem, kas Lielbritānijā ieceļo no ārvalstīm, nosaka 14 dienu karantīnas ievērošanu

 
©SWNS/SCANPIX/LETA

Cilvēkiem, kas Lielbritānijā ieceļo no ārvalstīm, būs jāievēro 14 dienu karantīna, piektdien pavēstīja Ziemeļīrijas lietu ministrs Brendons Lūiss.

Karantīna būs jāievēro kā Lielbritānijas, tā citu valstu pilsoņiem, ministrs sacīja telekanālam "Sky News".

"Mēs sakām cilvēkiem - jums ir jāveic pašiem savi sagatavošanās darbi. Ja jūs dodaties uz Apvienoto Karalisti, jums ir jāveic šie sagatavošanās darbi," paziņoja Lūiss. "Saprotams, Apvienotās Karalistes pilsoņi, kas atgriežas mājās, varēs izpildīt karantīnas prasības, atrodoties mājās, viesiem būs jāveic sagatavošanās darbi, lai uzturētos šeit un ievērotu karantīnas prasības 14 dienas."

Prasības stāsies spēkā nākammēnes.

Jautājums par šī plāna īstenošanas gaitu un turpināšanu tiks izvērtēts ik pēc trim nedēļām, norādīja ministrs.

Izņēmumi tiks noteikti attiecībā uz autopārvadājumu darbiniekiem un mediķiem.

Apvienotās Karalistes un Īrijas kopīgo ceļošanas zonu šie jaunievedumi neskars.

Pēc visa spriežot, karantīna būs jāievēro arī cilvēkiem, kas ieceļo no Francijas, neraugoties uz to, ka šomēnes izskanēja doma, ka arī uz viņiem varētu tikt attiecināts izņēmums.

Sagaidāms, ka iecere izsauks pretrunīgus vērtējumus, sevišķi no aviācijas sektora puses.

Lidsabiedrības "Ryanair" vadītājs Maikls O'Līrijs ierosināto karantīnas plānu šonedēļ raksturoja kā "idiotisku", bet industrijas organizācija "Airlines UK" brīdināja, ka iecere "faktiski nogalinās" starptautiskos ceļojumus uz Lielbritāniju.

Lielbritānijā jau iepriekš izskanējuši pārmetumi par to, kāpēc valstī netiek ieviesta šāda karantīna, kaut arī tādās valstīs kā Dienvidkoreja un Spānija tāda ir noteikta, savukārt citi ir neizpratnē, kāpēc ierobežojumi tiek noteikti tagad.