Indijai tuvojas bīstams ciklons; neviens Latvijas valstspiederīgais palīdzību pagaidām nav lūdzis

© AFP/SCANPIX/LETA

Saistībā ar gaidāmo superciklonu "Amphan" Indijā un Bangladešā piekrastes reģionos tiek evakuēti miljoniem cilvēku, tomēr līdz šim neviens Latvijas valstspiederīgais Ārlietu ministrijā pēc palīdzības nav vērsies, informēja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viņš pavēstīja, ka Indijas rietumu krastā patlaban atrodas pieci Latvijas valstspiederīgie. Beķeris arī norādīja, ka vairums valstspiederīgo, kuriem bija tāda nepieciešamība, ir atraduši iespēju atgriezties Latvijā.

LETA jau vēstīja, ka Indijā un Bangladešā piekrastes reģionos tiek evakuēti miljoniem cilvēku, gatavojoties superciklonam, kas trešdien tuvojas no Bengālijas līča.

Ciklons "Amphan" ir otrais superciklons, kas izveidojies Indijas Okeāna ziemeļaustrumos kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma.

Cilvēku evakuāciju sarežģījusi nepieciešamība ievērot sociālās distancēšanās noteikumus, lai novērstu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

"Amphan" vēju ātrums jūrā sasniedz 240 kilometrus stundā (66,6 metrus sekundē), taču gaidāms, ka ciklons nedaudz zaudēs spēku, pirms šķērsos Indijas Rietumbengāles štata piekrasti un sasniegs Bangladešu.

Taču ciklons joprojām varētu būt gana spēcīgs, lai nodarītu plašus postījumus, brīdinājuši Indijas meteorologi.

Bangladešas varasiestādes bažījas, ka "Amphan" būs spēcīgākā vētra kopš ciklona "Sidr", kas 2007.gadā laupīja dzīvību aptuveni 3500 cilvēkiem un nodarīja miljardiem dolāru lielus zaudējumus.

Pasaulē

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais