Aptauja: Itālijā samazinājusies uzticība ES valstīm; nedaudz pieaugusi Krievijai

© Valery Sharifulin/TASS/SCANPIX/LETA

Itālijā pēdējā gada laikā samazinājusies uzticība Vācijai un vairākām citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet nedaudz pieaugusi uzticība Ķīnai un Krievijai, liecina jauna aptauja.

Uzticība Vācijai aprīlī noslīdēja līdz 26%, salīdzinot ar 42% 2019.gada janvārī, liecina institūta "Demos & Pi" veiktā aptauja, kuras rezultāti publicēti laikrakstā "Monday's La Repubblica".

Institūta vadītājs Ilvo Diamanti norādīja, ka šāds aptaujas iznākums bija paredzams, un tas atspoguļo Centrāleiropas un Ziemeļeiropas valdību attieksmi pandēmijas un tās izraisītās krīzes laikā.

Pandēmija ir atspoguļojusi lūzuma zonas Eiropas Savienībā (ES), tādām koronavīrusa smagi skartām valstīm kā Spānija un Itālija sūdzoties par solidaritātes trūkumu no bloka ziemeļvalstīm, piemēram, Vācijas un Nīderlandes.

"Demos & Pi" veiktā aptaujā atklājās, ka Itālijā uzticība ASV noslīdējusi no 38% līdz 31%, bet uzticība Ķīnai pieaugusi no 24% līdz 26%.

Itālijā par vienu procentpunktu pieaugusi uzticība arī Krievijai, sasniedzot 28%.

Savukārt uzticība Francijai samazinājusies par diviem procentpunktiem līdz 22%.

Viszemākais uzticības līmenis ir Ungārijai - tas sarucis par septiņiem procentpunktiem līdz 10%, liecina "Demos & Pi" aptauja.

Kamēr ES partneri šķita vienaldzīgi pret Itālijas smago stāvokli, Krievija un Ķīna sūtīja palīdzības kravas, ko daļa politologu novērtēja kā propagandas soļus.

Taču Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte pagājušajā nedēļā noraidīja bažas, ka Krievijas un Ķīnas palīdzība varētu pamudināt Itāliju novērsties no ES un NATO.

Pasaulē

Vācijas kanclers Olafs Šolcs svētdien paziņoja, ka viņa šonedēļ notikušajā telefonsarunā ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu nav bijis nekādu pazīmju par Putina viedokļa maiņu attiecībā uz karu Ukrainā, tomēr Šolcs aizstāvēja lēmumu zvanīt Putinam, par ko viņš tiek kritizēts, vēsta aģentūra "Reuters"

Svarīgākais