Pasaules veselības organizācijas (PVO) reģionālais ofiss Eiropā otrdien publicējis ziņojumu, kurā aicina cilvēkus limitēt alkohola lietošanu koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā.
PVO speciālisti uzsver, ka alkohola patēriņa palielināšanās laikā, kamēr daudzviet pasaulē noteikti stingri ierobežojumi Covid-19 izplatības apturēšanai, var radīt papildus risku veselībai, uzvedības maiņu, garīgās veselības problēmas, vai pat provocēt vardarbību, atsaucoties uz PVO ziņojumu raksta ASV medijs "The Hill".
Organizācija arī norāda, ka alkohols rada papildu risku cilvēka ķermenim un imūnsistēmai.
PVO arī noraida pandēmijas laikā izskanējušo mītu, ka stiprā alkohola lietošana var nogalināt vīrusa baktērijas.
Ziņojumā arī uzsvērts, ka pasaulē teju ik gadu no alkohola lietošanas mirst 3 miljoni cilvēku, turklāt PVO arī norāda, ka arī Covid-19 pandēmijas laikā nebūtu vēlams mīkstināt likumus alkohola plašākai pieejamībai.
Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka neraugoties uz dažām "optimistiskām zīmēm" vairākās jaunā koronavīrusa vissmagāk skartajās valstīs, Eiropa joprojām ir pandēmijas "vētras acī" un inficēšanās gadījumu skaits tur tuvojas miljonam, ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas birojs.
"Mēs joprojām esam "vētras acī"," preses konferencē Kopenhāgenā sacīja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge, atgādinot, ka aptuveni puse apstiprināto inficēšanās gadījumu ir Eiropā.
"Sarūkošo skaitļu" jeb inficēto skaita pieauguma samazināšanās ziņā pozitīvas zīmes ir Spānijā, Itālijā, Vācijā, Francijā un Šveicē, norādīja Klūge.
Tiesa gan, dažu valstu "pozitīvos signālus" aizēno inficēto skaita palielināšanās temps tādās valstīs kā Lielbritānija, Turcija, Ukraina, Baltkrievija un Krievija.
Dažas Eiropas valstis sākušas atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, tomēr Klūge mudināja valdības pārliecināties, ka darbojas atbilstoši kontroles mehānismi.
"Tas ir obligāts nosacījums - mēs nedrīkstam zaudēt modrību," sacīja PVO amatpersona.
Pirms ierobežojumu mazināšanas jābūt pārliecinātiem par to, ka ir liecības - transmisija tiek kontrolēta, uzsvēra Klūge.
Valstīm arī jānodrošina, ka veselības aprūpes sistēmas jaudas ir pietiekamas, lai "identificētu, izolētu, veiktu testus, noskaidrotu kontaktus un ievērotu karantīnu", teica PVO Eiropas reģiona direktors.
Riski jāpadara minimāli tādās apdraudētās vietās kā veco ļaužu aprūpes nami, sacīja Klūge.
Viņš teica, ka darba vietās arī jāveic preventīvie pasākumi, bet valstīm jāapzinās slimības "importēšanas" riski.
Ja valstis nespēj nodrošināt šos kritērijus, Klūge uzstājīgi mudināja ierobežojumu mazināšanu pārdomāt vēlreiz.
Dānijas trešdien kļuva par pirmo valsti Eiropā, kas sāka atvērt pandēmijas dēļ slēgtās skolas, bet Somija atcēlusi galvaspilsētas Helsinku reģionam noteiktos ceļošanas ierobežojumus.
Austrija, Itālija un Spānija atļāvušas atsākt darbu dažiem uzņēmumiem.