Pētījums: patiesais ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits jau sasniedzis desmitus miljonu

© SIPA/Scanpix/LETA

Getingenes Universitātes pētnieki aplēsuši, ka valstis identificējušas tikai aptuveni 6% no inficēšanās gadījumiem ar jauno koronavīrusu un patiesais inficēto cilvēkus skaits pasaulē, visticamāk, jau sasniedzis desmitus miljonu.

Kristiāns Bommers un Sebastians Follmers no Getingenes Universitātes analizēja datus, kas nesen tika publiskoti pētījumā medicīnas žurnālā "The Lancet Infectious Diseases".

Pētnieki aplūkoja mirstības aplēses un laiku no inficēšanās līdz miršanai, lai novērtētu oficiālo datu kvalitāti.

Viņi secināja, ka valsts atklājušas vidēji tikai 6% no visiem inficēšanās gadījumiem, un patiesais inficēto cilvēku skaits jau sasniedzis desmitus miljonu.

"Šie rezultāti nozīmē, ka valdībām un politiķiem jābūt ļoti piesardzīgiem, interpretējot skaitļus plānošanas nolūkiem," sacīja attīstības ekonomikas profesors Follmers.

"Šādas ekstrēmas atšķirības dažādās valstīs veikto pārbaužu apjomā un kvalitātē nozīmē, ka oficiālie dati lielākoties nav informatīvi un nesniedz noderīgu informāciju," brīdināja profesors.

Bommers un Follmers aplēsuši, ka 31.martā Vācijā patiesībā ar jauno koronavīrusu bija inficējušies 460 000 cilvēku, ASV patiesībā bija inficēti jau vairāk nekā desmit miljoni cilvēku, Spānijā vairāk nekā pieci miljoni, Itālijā aptuveni trīs miljoni un Lielbritānijā aptuveni divi miljoni cilvēku.

31.martā Džonsa Hopkinsa universitāte ziņoja, ka pasaulē inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta aptuveni 900 000 cilvēku.

"Kamēr Džonsa Hopkinsa universitāte šī pētījuma tapšanas laikā ziņoja, ka pasaulē apstiprināts mazāk nekā miljons gadījumu, mēs lēšam, ka inficēšanās gadījumu skaits ir daži desmiti miljonu," norādīts pētījumā.

Pēc pētnieku domām, neadekvāta un aizkavēta testēšana varētu būt iemesls, kādēļ dažās Eiropas valstīs, tostarp Itālijā un Spānijā, ir daudz augstāki mirstības rādītāji, salīdzinot ar apstiprināto inficēšanās gadījumu skaitu Vācijā.

Pētnieki aplēsuši, ka Vācijā identificēti aptuveni 15,6% no visiem inficēšanās gadījumiem, bet Itālijā tikai 3,5% un Spānijā tikai 1,7%. Savukārt ASV, pēc pētnieku aplēsēm, identificēti tikai 1,6% no visiem inficēšanās gadījumiem, un Lielbritānijā tikai 1,2%.

Pasaulē

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" un kosmosa kompānijas "SpaceX" vadītāja Īlona Maska bagātība pārsniegusi 400 miljardus dolāru, liecina pasaules bagātāko cilvēku saraksts "Bloomberg Billionaires Index" (""Bloomberg" miljardieru indekss").

Svarīgākais