Lietuvas veselības ministrs: Nāves gadījumu skaits drīzumā varētu pieaugt

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Jaunā koronavīrusa izplatīšanās Lietuvā palēninās, bet tuvākajā laikā varētu pieaugt nāves gadījumu un smagi slimu pacientu skaits, ņemot vērā, ka pēdējā laikā strauji auga diagnosticēto inficēšanās gadījumu skaits, pirmdien prognozējis veselības ministrs Aurēlijs Verīga.

Tikmēr Lietuvas galvenā epidemioloģe Loreta Ašokliene brīdinājusi, ka Covid-19 maksimums vēl nav sasniegts un tas varētu notikt tuvāko nedēļu laikā.

Ministrs vēlreiz uzsvēris, ka daudz kas būs atkarīgs no karantīnas režīma ievērošanas un aizsarglīdzekļu lietošanas.

Vērtējot Viļņas Universitātes zinātnieku prognozes, ka Covid-19 Lietuvā varētu prasīt vairāk nekā 200 cilvēku dzīvību, viņš tās atzinis par "ļoti reālistiskām", tomēr norādījis, ka tas ir teorētisks vērtējums.

"Viss būs atkarīgs no tā, kā cilvēki līdz šim ievērojuši karantīnu un cik šī slimība ir izplatījusies," preses konferencē sacījis Verīga.

Viņš skaidrojis, ka paredzamais nāves gadījumu un smagu saslimšanu skaita pieaugums nenozīmēs situācijas pasliktināšanos, bet kādai daļai agrāk saslimušo cilvēku var izpausties smagāki slimības simptomi un būt nepieciešama skābekļa terapija vai plaušu ventilācija.

Verīga uzsvēris, ka gaidāmā Lieldienu nedēļas nogale būs izšķiroša, un aicinājis cilvēkus "atturēties no kārdinājuma apmeklēt tuviniekus, īpaši vecākus un vecvecākus".

Ministra vērtējumā, šobrīd Lietuva ar krīzes izaicinājumiem tiek galā diezgan labi, bet gadījumā, ja cilvēki neievērotu karantīnas režīmu, situācija varētu mainīties nedēļas laikā.

Viņš atgādinājis, ka valdība šonedēļ lems, vai pagarināt karantīnu, kas valstī noteikta līdz 13.aprīlim, vai, iespējams, atvieglināt karantīnas režīmu.

Verīga atzinis, ka šobrīd nesaskata iemeslus, kas liktu noteikt vēl stingrāku režīmu, tomēr aicinājis cilvēkus būt gan pacietīgiem, gan modriem un "nesākt rīkoties neapdomīgi".

Tikmēr Lietuvas galvenā epidemioloģe Loreta Ašokliene brīdinājusi, ka Covid-19 maksimums varētu tikt sasniegts tuvāko nedēļu laikā.

Arī viņa atzinusi, ka smagu saslimšanas gadījumu skaits un mirstība no šīs slimības pieaugs, un aicinājusi sabiedrību neļauties maldīgām cerībām, ka lēnāks saslimšanas gadījumu skaita pieaugums pēdējo dienu laikā nozīmē, ka maksimums jau sasniegts.

"Gribu vērst uzmanību uz to, ka nomierināties ir par agru. Šā vīrusa izplatīšanās gaita ir netipiska, un epidēmijas maksimums, mūsuprāt, vēl nav sasniegts - tas varētu notikt tuvākajās nedēļās, tātad saslimušo mums būs krietni vairāk," norādījusi speciāliste.

Kā ziņots, premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien pavēstīja, ka Lietuva gaidāmajā Lieldienu nedēļas nogalē ierobežos iebraukšanu visās pilsētās, lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos. Vienlaikus viņš norādījis, ka gadījumā, ja situācija nepasliktināsies, ar laiku karantīnas režīmu varēs atvieglināt.

Lietuvā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 mirušo skaits pirmdien pieaudzis līdz 14, bet inficēto skaits - līdz 843.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!