Spānija Covid-19 dēļ aizliedz bēru ceremonijas

 
©AP/SCANPIX/LETA

Spānija pimdien aizliedza bēru ceremonijas, tai skaitā aizgājēju vāķēšanu mājās, un noteica, ka uz bērēm drīkst ierasties ne vairāk par trim cilvēkiem, valdībai turpinot cīnīties pret jaunā koronavīrusa pandēmiju, kas prasījusi tūkstošiem upuru.

Federālā valdība Madridē paziņoja, ka "reliģiskas svinības un civilas bēru ceremonijas tiek atliktas līdz trauksmes beigām", kura izsludināta vismaz līdz 11.aprīlim un liek iedzīvotājiem palikt mājās.

Jaunie pasākumi samazina līdz trim to cilvēku skaitu, kas drīkst ierasties uz bērēm vai kremāciju, un viņiem ir jāievēro sociālā distancēšanās, ieturot viena līdz divu metru attālumu savā starpā.

Veselības ministrija pirmdien paziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā Spānijā reģistrēti 812 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, kopējam mirušo skaitam sasniedzot 7340 cilvēkus.

Spānijā ir otrs lielākais no Covid-19 mirušo skaits pēc Itālijas, kur arī pastāv spēcīgas katoļu tradīcijas un tagad ir noteikti stingri ierobežojumi bērēm.

Spānija 14.martā ieviesa bargus pārvietošanās ierobežojumus, liedzot pilsoņiem atstāt mājas, izņemot gadījumus, kad viņi dodas uz darbu, vai arī iegādāties pārtiku un medikamentus.

Sestdien premjerministrs Pedro Sančess paziņoja, ka pārvietošanās tiks vēl vairāk ierobežota un ka nākamās divas nedēļas mājās jāpaliek visiem, kas nav nodarbināti īpaši svarīgos darbos.