Ķīna cīnās ar "importētiem" Covid-19 gadījumiem; liedz ārvalstnieku ieceļošanu

 
©ZUMAPRESS.com/SCANPIX/LETA

Ķīna nolūkā ierobežot tā dēvētos importētos Covid-19 gadījumus krasi samazinājusi starptautiskos lidojumus un aizliegusi atgriezties valstī dzīvojošajiem ārvalstniekiem, ceturtdien paziņojušas varasiestādes.

Ķīna jau divas dienas pēc kārtas nav ziņojusi ne par vienu inficēšanās gadījumu ar Covid-19, kas būtu noticis iekšzemē, taču vairojas bažas par pieaugošo "importēto" inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu, tam pārsniedzot jau 500.

Ārvalstniekiem, kas dzīvo Ķīnā, pamatojoties uz derīgām vīzām vai uzturēšanās atļaujām, no sestdienas pusnakts tiks liegta atgriešanās, teikts Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Ministrija uzsvērusi, ka tas ir pagaidu pasākums, ko Ķīna bijusi spiesta ieviests, ņemot vērā pašreizējo situāciju.

Valstī joprojām būs ļauts ieceļot diplomātiem, kā arī ārvalstu lidmašīnu un kuģu apkalpes locekļiem.

Vienlaikus tiks krasi ierobežoti starptautiskie lidojumi, atļaujot tikai vienu lidojumu nedēļā no Ķīnas uz katru no ārvalstīm. Arī starptautiskajām lidsabiedrībām tiks atļauts tikai viens lidojums nedēļā.

Ķīnas Civilās aviācijas administrācija paziņojusi, ka lidojumos uz un no Ķīnas pasažieru lidmašīnu aizpildījums nedrīkst pārsniegt 75%.

Ierobežojumi stājas spēkā no 29.marta.

Visi starptautisko lidsabiedrību lidojumi uz Pekinu novirzāmi uz citiem galamērķiem.

Daudzas Ķīnas lielpilsētas, tostarp Pekina un Šanhaja, jau noteikušas 14 dienu karantīnu visiem, kas ierodas no ārvalstīm.

Šonedēļ paredzēti gandrīz 1100 starptautiskie pasažieru lidojumi uz Ķīnu.