Spānijā dramatiski pieaug koronavīrusa slimnieku skaits

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Spānijā Covid-19 vīrusa uzliesmojumā inficēto un mirušo skaits pēdējo 24 stundu laikā ir turpinājis ievērojami pieaugt, lai gan valstī jau 12 dienas tiek ievēroti stingri socializēšanās ierobežojumi.

Līdz ceturtdienas pusdienlaikam inficēto cilvēku skaits bija pieaudzis par 8500, kopējam skaitam pārsniedzot 56 000, liecina varasiestāžu sniegtā informācija.

Spānijā pēc inficēšanās ar Covid-19 līdz šim miruši aptuveni 4000 cilvēku. Kopš trešdienas ziņots par 650 nāves gadījumiem.

Daudzas slimnīcas ir pārslogotas. Spānijas televīzijā demonstrētajos video redzamas pārpildītas intensīvās aprūpes nodaļas un koridori.

Spānijā Covid-19 vissmagāk skāris Madridi, kur inficēšanās konstatēta aptuveni 17 000 cilvēku, no kuriem 2100 ir miruši.

Taču Madrides veselības ministrs Enrike Ruiss Eskudero sacīja, ka redz gaismu tuneļa galā.

Viņš pauda pārliecību, ka tuvu ir diena, kad jaunu inficēšanās gadījumu skaits būs mazāks nekā iepriekšējā dienā. Viņaprāt, kas tas var notikt rīt vai nedēļas nogalē.

Cerību rada arī atveseļojušos Covid-19 pacientus skaita pieaugums. Spānijā no slimnīcām izrakstīti jau aptuveni 7000 cilvēku, kuri bija saslimuši ar Covid-19. Tostarp Spānijas vicepremjerei Karmenai Kalvo, kura kopš svētdienas atradās slimnīcā, atļauts ievērot karantīnu mājās.

Spānijas parlaments aizvadītajā naktī apstiprināja valdības lūgumu pagarināt ārkārtējo stāvokli līdz 12.aprīlim, cita starpā pieprasot pilsoņiem turpināt ievērot stingru karantīnas režīmu.

Premjerministrs Pedro Sančess sacīja, ka murgs, kuru Spānija pašlaik piedzīvo, drīz beigsies un solīja, ka valdība darīs visu, lai tas notiktu.