Brazīlijas prezidents uzskata, ka Covid-19 vīrusa draudi ir pārspīlēti

© Reuters/Scanpix/LETA

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru otrdien no jauna paudis viedokli, ka Covid-19 vīrusa radītie draudi tie pārspīlēti, un pārmeta Brazīlijas medijiem histērijas radīšanu.

Prezidents televīzijā pārraidītā uzrunā sacīja, ka Brazīlijas mediji koncentrējušies uz mirstību Itālijā, kur tik daudz saslimušo esot tamdēļ, ka valstī ir daudz vecu cilvēku un aukstāks klimats nekā Brazīlijā.

Bolsonaru sacīja, ka Covid-19 ir sasniedzis Brazīliju, kas pret to cīnās, un drīzumā tas pāries.

"Mūsu dzīvēm ir jāturpinās, darbavietas ir jāsaglabā," uzsvēra Bolsonaru.

Viņš piebilda, ka zināmiem Brazīlijas štatiem būtu jāatsakās no sabiedriskā transporta apturēšanas, skolu un uzņēmumu slēgšanas un iedzīvotāju aicināšanas palikt mājās.

Taču Bolsonaru atzina, ka cilvēkiem būtu ļoti jāuzmanās, lai neaplipinātu ar Covid-19 citus cilvēkus, sevišķi seniorus.

Daudzi brazīlieši, kas ievēro pašizolāciju, protestēja pret prezidenta relaksēto attieksmi pret Covid-19 pandēmiju, izliecoties pa logiem un dauzot katlus un pannas, lai saceltu troksni.

Bolsonaru izpelnījies kritiku par to, ka sākotnēji nodēvēja Covid-19 par fantāziju, bet pēc tam, kad varasiestādes bija rekomendējušas sociālo distancēšanos, piedalījās mītiņā 15.martā, kad sarokojās ar daudziem saviem atbalstītājiem.

20.martā prezidents nodēvēja Covid-19 par nelielu gripu.

Brazīlijā inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta aptuveni 2200 cilvēkiem, no kuriem 46 ir miruši.

Bolsonaru šomēnes devās vizītē uz ASV, kur tikās ar Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu. Kopš vizītes aptuveni 25 Bolsonaru delegācijas locekļu ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19, ziņoja vietējie mediji.

Bolsonaru paziņojis, ka viņam Covid-19 tests bijis negatīvs.

Pēc Bolsonaru uzrunas televīzijā Brazīlijas Senāta prezidents Davi Alkolumbre sacīja, ka valstij nepieciešama nopietna un atbildīga vadība, nevis uzbrukumi medijiem un amatpersonām.

Alkolumbre, kurš ir saslimis ar Covid-19 un pašreiz atrodas izolācijā, norādīja, ka prezidenta nacionālajā televīzijā izteiktie uzbrukumi pasākumiem, kas īstenoti Covid-19 ierobežošanai, ir pretrunā citu valstu nostājām un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais