Brazīlija aizliedz iebraukšanu no Eiropas, vairākām Āzijas valstīm un Austrālijas koronavīrusa dēļ

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Brazīlija no pirmdienas aizliegs ierasties valstī ceļotājiem no Eiropas un vairākām Āzijas-Klusā okeāna reģiona valstīm, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, ceturtdien paziņoja valdība.

Aizliegums tiks noteikts uz 30 dienām.

Tas attieksies uz cilvēkiem, kas ierodas no Eiropas Savienības, Lielbritānijas, Islandes, Norvēģijas un Šveices, kā arī no Ķīnas, Japānas, Dienvidkorejas, Malaizijas un Austrālijas, ja viņi nav Brazīlijas iedzīvotāji vai ja viņiem nav darba vai ģimenes apstākļu, kas attaisnotu iebraukšanu.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru, kurš līdz šim bija nosodījis "zināmu histēriju" saistībā ar koronavīrusa izplatīšanos, ceturtdien arī lika uz divām nedēļām slēgt robežas ar kaimiņvalstīm, izņemot Urugvaju.

Riodežaneiro štata gubernators Vilsons Vitsels ceturtdien paziņoja, ka no sestdienas tiks slēgtas visas pludmales, bāri un restorāni šajā štatā. Viņš arī paziņoja par nodomu pārtraukt transporta sakarus ar citiem Brazīlijas štatiem, kuros reģistrēti koronavīrusa gadījumi, tomēr šāds pasākums ir jāapstiprina federālajām varas iestādēm.

Latīņamerikas lielākajā valstī Brazīlijā līdz šim ir reģistrēts 621 jaunā koronavīrusa gadījums un seši nāves gadījumi no tā izraisītās slimības Covid-19.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais