Lielbritānijas valdības vecākais zinātniskais padomnieks otrdien prognozēja, ka ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 valstī varētu saslimuši 55 000 cilvēku, ņemot vērā proporciju, ka uz vienu nāves gadījumu ir 1000 inficēšanās gadījumu.
Parlamenta veselības komitejā vaicāts, vai, balstoties šajā proporcijā, runa "potenciāli ir par 55 000 gadījumu", Patriks Valanss sacīja, ka tas ir "saprātīgs aptuvenais skatījums uz šo lietu".
Viņš gan arī norādīja, ka modelēšana šajā ziņā nevar būt īpaši precīzāka.
Lielbritānija izpelnījusies nopēlumu par savu līdzšinējo pieeju Covid-19 uzliesmojuma ierobežošana, kas tikusi raksturota kā pārlieku maiga. Tiesa gan, pirmdien tika publiskoti jauni, stingrāki ieteikumi uzliesmojuma ierobežošanai.
Pēdējo 24 stundu laikā Lielbritānijā konstatēti 407 jauni koronavīrusa gadījumi, līdz ar to kopējais pacientu skaits pieaudzis līdz 1950, pavēstīja Veselības ministrija. 56 cilvēki miruši.
Lielbritānijas pieeja izraudzīta, lai mazinātu spiedienu uz jau tā pārslogoto veselības aizsardzības sistēmu.
Valanss sacīja, ka tā ir "mainīga, unikāla situācija, kad mēs mācamies, vienlaikus ejot uz priekšu".
Izsakoties par nāves gadījumiem koronavīrusa uzliesmojumā, viņš sacīja: "Ja mums izdosies panākt, ka skaitļi sarūk līdz 20 000 un vēl zemāk, tas būs labs iznākums attiecībā uz to, kur mēs varam cerēt nokļūt saistībā ar šo uzliesmojumu."
"Bet tas ir šausmīgi, tas joprojām ir milzīgs nāves gadījumu skaits un milzīgs spiediens veselības dienestam," norādīja Valanss.
Salīdzinot, ar sezonālo gripu Lielbritānijā ik gadu nomirst 8000 cilvēku.
Vaicāts, kad stingrie ierobežojumi attiecībā uz tā dēvēto sociālo distancēšanos varētu tikt atcelti, viņš komitejai sacīja, ka ierobežojumi spēkā paliks "mēnešiem ilgi".
Londonas Impērijas koledžas zinātnieki pirmdien norādīja, ka sociālās distancēšanās pasākumi spēkā varētu palikt līdz 18 mēnešiem.