Vācija slēgs veikalus, radikāli ierobežos tūrismu; Spānija slēgs sauszemes robežas

© Imago images/Scanpix/LETA

Vācija slēgs veikalus, samazinās restorānu darba laiku un radikāli ierobežos tūrismu, lai cīnītos pret koronavīrusu, paredz federālās valdības un federālo zemju vadītāju pieņemtais plāns. Savukārt Spānija pirmdien paziņoja, ka slēgs sauszemes robežas, lai apturētu koronavīrusa izplatīšanos.

Vācijā aizliegtas pulcēšanās baznīcās, mošejās un sinagogās un jāslēdz nesvarīgie veikali un spēļu laukumi.

Lielveikali, bankas, aptiekas, degvielas uzpildes stacijas un pasta nodaļas paliks atvērtas. Strādāt varēs arī frizieri, būvniecības preču piegādātāji un veļas mazgātavas, taču "sociālo kontaktu ierobežošanai sabiedriskās vietās" tiks slēgta lielākā daļa iestāžu, tostarp muzeji un peldbaseini.

Restorāniem jābūt slēgtiem no plkst.18 līdz plkst.6.

Viesnīcas varēs izmitināt cilvēkus "tikai svarīgiem, nevis tīri tūrisma nolūkiem".

Vācija no pirmdienas atjaunoja robežkontroli ar Franciju, Austriju, Dāniju, Luksemburgu un Šveici, liedzot iebraukt valstī cilvēkiem bez svarīga iemesla.

Savukārt Spānijas iekšlietu ministrs Grande-Marlaska paziņoja, ka robežas tiks slēgtas no pusnakts un tikai Spānijas pilsoņi, cilvēki ar uzturēšanās atļaujām un akreditēts diplomātiskais personāls tiks ielaisti valstī, kā arī ārkārtas situāciju gadījumos.

Spānijā ar jauno koronavīrusu inficēto skaits diennakts laikā pieaudzis par gandrīz 1000, sasniedzot 8744, pirmdien paziņojusi Spānijas Veselības ministrija.

No Covid-19 mirušo skaits pieaudzis par deviņiem, sasniedzot 297.

Salīdzinot ar nedēļas nogali, jauno inficēšanās gadījumu skaits ir mazāks.

Covid-19 Spānijā visplašāk izplatījies Madridē, kur reģistrēti 4665 inficēšanās gadījumi.

Sestdien Spānija nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību noteica gandrīz pilnīgu aizliegumu pilsoņiem atstāt savas mājas, izņemot vienīgi gadījumus, kad tie dodas uz darbu vai pēc pirmās nepieciešamības precēm.

Nekavējoties visā valstī slēgti arī visi restorāni, bāri, viesnīcas, skolas un universitātes, kā arī visi veikali, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces, piemēram, pārtiku vai medikamentus.

Svarīgākais