Kopš 2014.gada Vidusjūrā gājuši bojā vairāk nekā 20 000 migrantu

© REUTERS/SCANPIX/LETA

Vidusjūrā gājuši bojā vairāk nekā 20 000 migrantu, kopš migrācijas plūsma šajā reģionā strauji sāka pieaugt 2014.gadā, piektdien Ženēvā pavēstīja Pasaules Migrācijas organizācija (IOM).

Pēdējā traģēdija ar daudziem noslīkušajiem tika pieredzēta februāra sākumā, kad jūrā uz ziemeļiem no Lībijas pilsētas Džabarulli pazuda kuģis ar vismaz 91 cilvēku, liecina IOM dati.

"Tas, ka mēs esam sasnieguši šo jauno, drūmo robežzīmi, no jauna pastiprina IOM nostāju, ka steidzami ir nepieciešama palielināta un vispārēja [meklēšanas un glābšanas darbu] kapacitāte Vidusjūrā," sacīja IOM vecākais analītiķis Franks Lacko.

Kopš janvāra aptuveni 14 000 migrantu šķērsojuši jūru pa rietumu, centrālo un austrumu maršrutiem, lai sasniegtu Eiropu. 211 gājuši bojā vai pazuduši.

Pērn aptuveni 100 000 migrantu šķērsoja Vidusjūru, bet 1885 jūrā zaudēja dzīvību.

Kaut arī bojāgājušo skaits ar katru gadu sarucis kopš 2016.gada, kad Vidusjūrā gāja bojā vairāk nekā 5000 cilvēku, centrālajā maršrutā uz Itāliju un rietumu maršrutā uz Spāniju bojāgājušo proporcija, salīdzinot ar jūras šķērsošanas mēģinājumu skaitu, ir palielinājusies.

Pasaulē

Baltijas valstis ir tehnoloģiski ļoti ievainojamas, un tas ir jāsaprot, komentējot konstatētos zemūdens kabeļu bojājumus Baltijas jūrā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja bijušais Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš.

Svarīgākais