Koronavīrusa dēļ "Finnair" vēlas darbiniekus sūtīt piespiedu atvaļinājumos

© REUTERS/SCANPIX/LETA

Somijas nacionālā aviokompānija "Finnair" vēlas savus darbiniekus Somijā sūtīt piespiedu atvaļinājumos, kas varētu ilgt līdz 30 dienām, ņemot vērā jaunā koronavīrusa epidēmijas radīto negatīvo ietekmi, teikts lidsabiedrības publiskotajā paziņojumā.

"Finnair" norāda, ka nākamnedēļ tiks sāktas sarunas ar strādājošo pārstāvjiem, kas varētu ilgt divas nedēļas. Piespiedu atvaļinājumi varētu ilgt no 14 līdz 30 dienām un tajos tiktu sūtīti visi lidsabiedrības nodarbinātie Somijā.

Līdzīgus pasākumus "Finnair" iecerējusi īstenot arī citās valstīs.

Koronavīrusa izplatības dēļ "Finnair" bijusi spiesta atcelt lielu skaitu reisu. Aviokompānija līdz aprīļa beigām neveiks lidojumus uz Ķīnu, kā arī samazinājusi reisu skaitu uz Honkongu, Lidojumi uz Milānu tiks pārtraukti no 9.marta līz 7.aprīlim, bet uz Seulu - no 9.marta līdz 16.aprīlim..

Pasaulē

Ungārijā, Ģēras-Mošonas-Šopronas pašvaldībā vēl vienā liellopu novietnē pagājušajā nedēļā konstatēts ļoti lipīgās dzīvnieku infekcijas slimības  - mutes un nagu sērgas (MNS) uzliesmojums. Tādējādi Ungārijā kopumā reģistrēti jau pieci MNS uzliesmojumi.