Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums [papildināts]

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Lietuvā ir apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums, teikts piektdienas rītā izplatītā Lietuvas valdības paziņojumā, par kuru vēstīja ziņu vietne "15min.lt".

Ar "Covid-19" vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Inficētā sieviete ir ievietota izolatorā Šauļu slimnīcā, bet trīs viņas ģimenes locekļi tiek novēroti.

"Tiek ziņots, ka šai pacientei ir viegli simptomi, šobrīd viņai nav temperatūras, tiek veikta nepieciešamā ārstēšanās. Šīs sievietes, kā arī kā citu ceļotāju, kas atgriežas no vīrusa skartajām zonām, monitorings tiek veikts kopš atgriešanās brīža Lietuvā," paziņojumā norādīja ministrija.

Trim pacientes ģimenes locekļiem, kas arī tiek novēroti slimnīcā, šobrīd nav koronavīrusa simptomu.

"Gan sieviete, gan viņas ģimenes locekļi - brālis un vecāki - šobrīd atrodas slimnīcā. Sieviete jūtas lieliski, viņas ģimene arī jūtas labi, tomēr attiecībā uz ģimenes locekļiem tiek veikti testi, lai noskaidrotu, vai viņi nav vīrusa pārnēsātāji," piektdien radio LRT sacīja premjera padomnieks Skrimants Malinausks.

Sieviete kopā ar kolēģiem apmeklējusi Itāliju, kur piedalījusies konferencē.

Tiek veikta to cilvēku novērošana, kuriem bijuši tuvi kontakti ar sievieti. Tiesa gan, nevienam no viņiem simptomi nav parādījušies.

Sieviete nogādāta Šauļu slimnīcā, jo viņa dzīvo netālu no Šauļiem, sacīja premjera padomnieks.

Sievietei koronavīrusa diagnoze apstiprināta vienos naktī.

Atbilstoši situācijai piektdienas rītā Lietuvā kopumā veikti 67 testi aizdomās par koronavīrusu. Vēl tiek gaidīti septiņu pārbaužu rezultāti.

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sazināsies ar kolēģiem Lietuvā, lai uzzinātu vairāk par kaimiņzemē konstatēto sievietes saslimšanu ar jauno koronavīrusu "Covid-19".

Vakar Baltijas valstīs pirmais jaunā koronavīrusa slimnieks tika konstatēts Igaunijā, un izrādījās, ka viņš Tallinā nokļuvis ar autobusu no Rīgas, bet uz Rīgu atlidojis ar avioreisu no Stambulas. Ņemot vērā minēto, SPKC sazinājās ar Igaunijas kolēģiem un veica nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu personas, ar kurām sasirgušais ir kontaktējies.