Uhaņas vadība atceļ lēmumu par karantīnas režīma mīkstināšanu

 
©AP/SCANPIX/LETA

Ķīnas koronavīrusa epicentra pilsētas Uhaņas varasiestādes atcēlušas lēmumu par karantīnas režīma mīkstināšanu, kas būtu ļāvis doties prom pilsētā nedzīvojošajiem cilvēkiem, ja viņi neuzrāda simptomus un nav kontaktējušies ar pacientiem.

Pilsētas vadība pavēstīja, ka iepriekšējo paziņojumu bez vietējās vadības piekrišanas izplatījusi satiksmes kontroles grupa un tas "pasludināts par spēkā neesošu".

11 miljonus iedzīvotāju lielā Uhaņa atrodas karantīnā kopš 23.janvāra, kad varasiestādes slēdza satiksmi uz un no pilsētas, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību.

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā pirmdien pieaudzis līdz 2592, pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomirstot 150 cilvēkiem, paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Iepriekšējā dienā upuru skaits pieauga par 97.

Infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā pieaudzis par 409, pārsniedzot 76 000.

Visi inficēšanās gadījumi, izņemot 11, reģistrēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Vairākas provinces vairākas dienas pēc kārtas nav reģistrējušas jaunus inficēšanās gadījumus.

Koronavīruss izplatījies uz vairāk nekā 25 valstīm un rada pieaugošas bažas sakarā ar jaunām uzliesmojuma vietām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Itālijā apstiprināts trešais nāves gadījums, bet Irānā - astotais.