"Islāma valsts" atbalstītāja plānojusi sprādzienu Londonas katedrālē

© AFP/SCANPIX/LETA

36 gadus veca sieviete, kas zvērējusi uzticību džihādistu grupējumam "Islāma valsts", piektdien atzina vainu apsūdzībās par sprādziena plānošanu Londonas Svētā Pāvila katedrālē un viesnīcā netālu no šī dievnama.

Safija Amira Šaiha atzina vainu Londonas Centrālajā krimināltiesā, un spriedums par "teroraktu gatavošanu" un teroristu publikāciju izplatīšanu tiks pasludināts 11.maijā.

Šaiha, kas ir dzimusi kā Mišela Ramsdena, tika aizturēta pēc tam, kad viņa ar policijas slepenajiem aģentiem bija spriedusi par spridzekļu gatavošanu un izvietošanu.

Šaiha "veica izpēti par metodēm un lēma par labu plānam rīkot teroraktu, ceļoja uz centrālo Londonu un palika viesnīcā, lai veiktu novērošanu," teikts Metropoles policijas paziņojumā.

Šaiha policijas slepenajam aģentam nodeva divas somas, un viņa vēlējās, lai šīs somas tiktu piekrautas ar spridzekļiem.

Sieviete arī bija "sagatavojusi vārdus, apliecinot uzticību "Islāma valstij"", norādīja policija.

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

"Islāma valsts" cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Pasaulē

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais