Aviouzlidojumā Sīrijā nogalināti divi Turcijas karavīri

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Ceturtdien Sīrijas Idlibas provincē aviācijas uzlidojumā nogalināti divi Turcijas karavīri un vēl pieci ievainoti, paziņojušas Turcijas amatpersonas, par notikušo apsūdzot Bašara al Asada režīmu.

Turcijas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka turku spēki uz uzlidojumu atbildējuši, apšaudot Sīrijas armiju.

"Saskaņā ar dažādiem avotiem reģionā, iznīcināti vairāk nekā 50 režīma elementi, pieci tanki, divi bruņutransportieri, divi bruņoti pikapi un viena haubice," tviterī pavēstīja Turcijas Aizsardzības ministrija.

Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana komunikāciju direktors Fahretins Altuns apsūdzēja Sīrijas režīmu par turku karavīru nāvi.

"Mūsu karavīriem, kuri atrodas Idlibā miera nodrošināšanai un organizēja humānās palīdzības aktivitātes, uzbruka režīms," pavēstīja Altuns.

Īsi pirms Turcijas Aizsardzības ministrijas paziņojuma Krievijas Aizsardzības pavēstīja, ka Krievijas lidmašīnas veikušas uzlidojumus grupējumiem, kurus atbalsta Ankara.

Sīrijas valdības spēki nedēļām ilgi neatlaidīgi cenšas atgūt kontroli pār tām Idlibas un Alepo daļām, kuras vēl kontrolē opozīcijas kaujinieki.

Valdības spēku straujie panākumi vairākās frontēs izraisījuši lielāko civiliedzīvotāju pārvietošanās vilni deviņus gadu ilgā pilsoņkara laikā. Savas mājas bijuši spiesti pamest gandrīz miljons cilvēku, kas dodas Turcijas robežas virzienā.

Sīrijas armijas ofensīva ir izraisījusi saspīlējumu starp Maskavu un Ankaru, kas Sīrijas pilsoņkarā atbalsta atšķirīgas puses, bet centušās sadarboties, lai veicinātu miera iestāšanos. Notikušas pat tiešas sadursmes star Sīrijas armijas un Turcijas karavīriem.

Krievijas amatpersonu skatījumā Turcija ir atbildīga par to, ka izjukusi 2018.gadā Sočos noslēgtās vienošanās par pamieru Idlibā, jo tā nav savaldījusi kaujiniekus, kurus atbalsta, un tie turpinājuši uzbrukt Sīrijas valdības spēku un Krievijas mērķiem.