Diennakts laikā Ķīnā nomirst 136 ar koronavīrusu inficēti cilvēki

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir pārsniedzis 2000, pieaugot līdz 2004 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomira 136 cilvēki, trešdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Pēdējo 24 stundu laikā arī reģistrēti 1749 jauni inficēšanās gadījumi, un kopējais inficēto skaits kopš epidēmijas sākuma pagājušā gada decembrī visā kontinentālajā Ķīnā ir sasniedzis 74 185.

Jauno infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā ir mazākais vienā diennaktī šajā mēnesī.

Jaunie infekcijas gadījumi pārsvarā ir vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Ārpus šīs provinces reģistrēti tikai 56 jauni infekcijas gadījumi.

Ķīnas amatpersonu publiskotā pētījumā konstatēts, ka lielākā daļa pacientu ir saslimuši vieglā formā. Infekcijas gadījumu skaita lēnāks pieaugums tiek uzskatīts par pazīmi, ka uzliesmojums tiek kontrolēts.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins telefonsarunā ar Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu sacīja, ka Ķīna ar saviem pasākumiem vīrusa izplatīšanās ierobežošanai panāk "redzamu progresu".

Pasaules Veselības organizācija gan ir brīdinājusi, ka vēl ir par agru pateikt, vai jaunu infekcijas gadījumu skaita kritums turpināsies.

Tikmēr kruīza kuģi "Diamond Princess" Japānas ostas pilsētā Jokohamā trešdien sāka atstāt pasažieri, kuriem koronavīrusa "Covid-19" tests ir negatīvs, jo ir beigusies koronavīrusa dēļ kuģim noteiktā 14 dienu karantīna.

Vismaz 542 cilvēkiem uz šī kuģa koronavīrusa tests ir pozitīvs, un tā pasažieri un apkalpes locekļi ir otra lielākā inficēto grupa ārpus koronavīrusa uzliesmojuma epicentra Ķīnā.

Uz kuģa atradās 3700 pasažieri un apkalpes locekļi no vairāk nekā 50 valstīm un reģioniem. Apmēram 500 pasažieriem, kuriem vīrusa tests ir negatīvs, pēc karantīnas perioda beigām ir atļauts nokāpt no kuģa.

Pasažieri, kuriem nav konstatēti koronavīrusa simptomi un kuriem šī vīrusa tests ir negatīvs, saņēma oficiālu apliecību, ka viņi nerada infekcijas risku.

Vairākas valstis jau pirms karantīnas perioda beigām apņēmās repatriēt savus pilsoņus no šī kuģa, parādoties ziņām par straujo inficēto skaita pieaugumu.

ASV bija pirmā valsts, kas no kruīza kuģa evakuēja savus pilsoņus. Pirmdien vairāk nekā 300 amerikāņu tika ar lidmašīnu aizvesti uz dzimteni, lai gan 14 no šiem pasažieriem koronavīrusa tests bija pozitīvs.

Trešdienas rītā Dienvidkoreja ar lidmašīnu evakuēja sešus savus pilsoņus un vienu Japānas pilsoni uz Seulu, kur viņi būs ievietoti izolācijā uz 14 dienām.

Arī Austrālija, Kanāda, Lielbritānija, Itālija un Honkonga apliecināja, ka grasās repatriēt savus pilsoņus, bet ir nolēmušas viņiem piemērot 14 dienu karantīnu dzimtenē.

Ir gaidāms, ka nokāpšana no kuģa ilgs apmēram trīs dienas, jo vēl turpinās koronavīrusa testu rezultātu saņemšana. Katram, kurš kontaktējies ar kādu inficētu pasažieri, būs jāpavada karantīnā vēl 14 dienas.

Kad visi pasažieri būs nokāpuši no kuģa, tā apkalpes locekļiem sāksies jauna karantīna.

Japāna noteica 14 dienu karantīnu kuģim "Diamond Princess" pēc tam, kad kādam no bijušajiem pasažieriem bija diagnosticēts "Covid-19".

Pasažieriem kopš 5.februāra pamatā bija jāuzturas kajītēs, tomēr ik pa laikam viņi varēja iziet uz klāja, apvilkuši sejas maskas.