Ķīnā vairāk nekā 1700 mediķi inficējušies ar koronavīrusu

 
©Roman Balandin/TASS/SCANPIZ/LETA

Ķīnā vairāk nekā 1700 medicīnas darbinieku inficējušies ar jauno koronavīrusu, un seši no viņiem nomiruši, pavēstīja veselības aizsardzības jomas amatpersonas.

No 1716 medicīnas darbiniekiem 1506 inficējušies koronavīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, pavēstīja Nacionālās Veselības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Zens Jisjiņs.

Šī ir pirmā reize, kad Ķīna atklātībai nodod oficiālos datus par medicīnas darbiniekiem, kas inficēti koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumā.

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, piektdien paziņoja Hubei provinces veselības komisija.

Hubei provincē, kur decembrī sākās šī vīrusa uzliesmojums, pēdējās diennakts laikā apstiprināti arī 4823 jauni inficēšanās gadījumi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo diennakti nāves un inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ir samazinājies.

Visā Ķīnā tagad ir apstiprināti vairāk nekā 64 600 koronavīrusa infekcijas gadījumu.

Amatpersonas Hubei provincē iepriekš bija paziņojušas, ka paplašina "Covid-19" gadījumu definīciju, uzskaitot arī cilvēkus, kuriem ''klīniski diagnosticēts" šis vīruss, nevis tikai tos, kuriem šis vīruss ir apstiprināts laboratorijas testos.

Jaunā vīrusa uzliesmojums sākās decembrī savvaļas dzīvnieku tirgū Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā.

Tā dēļ Ķīnā ir praktiski noteikta karantīna 56 miljoniem cilvēku Hubei provincē.