Koronavīrusa draudi: beidzot krastā izkāpj vairāku valstu atraidītā kruīza kuģa pasažieri

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Aptuveni 260 pasažieri piektdien Kambodžā pameta ASV uzņēmuma "Holland America Line" kruīza kuģi "Westerdam", kuram vairākas Āzijas valstis bažās par Ķīnas koronavīrusa riskiem bija liegušas piestās savās ostās.

Mediķi uz kuģa pārbaudījušas 20 cilvēkus, lai pārliecināts, ka viņi nav inficējušies ar koronavīrus, bet, kā norādīja "Holland America Line", tas veikts piesardzības dēļ.

Pārbaudēs inficēšanās ar jauno vīrusu nav konstatēta, norādīja uzņēmums.

Piektdien pirmajai pasažieru grupai dota atļauja izkāpt krastā Sianukvilā, kur kuģis piestāja jau ceturtdien.

Tad pasažieri ar lidmašīnu nogādāti galvaspilsētā Pnompeņā, lai no turienes varētu ceļot tālāk uz savām valstīm, pavēstīja provinces administrācijas pārstāvis sakariem ar presi.

Sagaidāms, ka vēl 150 cilvēki jau piektdienas pēcpusdienā no Sianukvilas lidos uz Kualalumpuru, Malaizijā, viņš piebilda.

Uz "Westerdam" bija 1455 pasažieri un 802 apkalpes locekļi, pavēstīja "Holland America Line".

Bija paredzēts, ka "Westerdam" vizinās pasažierus kruīza braucienā pa Āzijas austrumu ūdeņiem, ceļojumu sākot 1.februārī Honkongā un noslēdzot sestdien Jokohamā, Japānā.

Tomēr bažās par koronavīrusa uzliesmojumu, kas Ķīnā prasījis vairāk nekā 1400 dzīvību, Japāna, Guama, Filipīnas, Taizeme un Taivāna liedza kuģim piestāt savās ostās.

Kuģa īpašnieku uzņēmums uzstāja, uz kuģa neviens cilvēks nav inficēts ar koronavīrusu, un Kambodža trešdien pavēstīja, ka kuģis varēs piestāt Sianukvilas ostā.

Pašā Kambodžā līdz šim apstiprināts viens inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu.

Āzijas valstis liedza piestāt "Westerdam", parādoties ziņām, ka Japānas piekrastē kruīza kuģa "Diamond Princess" 40 pasažieriem konstatēts jaunais koronavīruss.

Arī kādam Vācijas kruīza kuģim liegts piestāt ostā Vjetnamas ziemeļu ostā, neraugoties uz to, ka nav bijis ziņu par saslimšanu ar jauno vīrusu pasažieru vidū.