Turcijas spēki Idlibā "neitralizējuši" 63 Sīrijas armijas karavīrus

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Turcijas spēki diennakts laikā Idlibā "neitralizējuši" vismaz 63 Sīrijas armijas karavīrus, piektdien vēsta Turcijas mediji, atsaucoties uz Aizsardzības ministriju.

Kā skaidro mediji, ministrija terminu "neitralizēt" izmanto attiecībā uz karavīriem, kas padevušies, saņemti gūstā vai nogalināti.

Pēdējās nedēļas laikā situācija Idlibas provincē ir ievērojami saasinājusies, Turcijai veicot triecienus pa Sīrijas spēkiem, atbildot uz Turcijas novērošanas punktu apšaudi.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans paziņojis, ka saskaņā ar jaunāko informāciju Sīrijas armijas darbību rezultātā reģionā krituši 14 turku karavīri un vēl 45 guvuši ievainojumus.

Erdoans trešdien draudēja uzbrukt Sīrijas režīma spēkiem visur, ja cietīs Turcijas karavīri, un apsūdzēja Damaskas sabiedroto Krieviju slaktiņu pastrādāšanā Idlibā.

Saskaņā ar 2018.gadā noslēgto vienošanos ar Krieviju, Turcija Idlibā izveidoja 12 novērošanas posteņus, lai nepieļautu valdības spēku uzbrukumu nemierniekiem.

Taču Sīrijas valdības spēki ar Krievijas atbalstu pērn sāka ofensīvu Idlibas provincē un turpina to, neskatoties uz Ankaras brīdinājumiem.

Sīrijas pilsoņkarš aizsākās 2011.gadā, un konflikts pakāpeniski sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.

Krievija ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sabiedrotā, bet Turcija atbalsta vairākus no Sīrijas nemiernieku grupējumiem.