Austrālija vēl uz vismaz nedēļu liedz valstī iebraukt ceļotājiem no Ķīnas

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Austrālija ceturtdien paziņoja, ka vēl uz vismaz nedēļu pagarina aizliegumu iebraukt valstī ceļotājiem no Ķīnas, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatīšanās risku.

Kā pavēstīja Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, valdība vēl uz nedēļu saglabās "iebraukšanas ierobežojumus ārvalstniekiem, kuri nesen bijuši Ķīnā, lai aizsargātu austrāliešus no koronavīrusa riska".

Lēmums par aizlieguma pagarināšanu tiks pieņemts katru nedēļu, viņš piebilda. Līdzšinējais aizlieguma termiņš būtu beidzies sestdien.

Aizliegums ir trieciens Austrālijas tūrisma operatoriem, kuriem ķīniešu tūristu trūkuma dēļ apstājies bizness, kā arī desmitiem tūkstošiem ķīniešu studentu, kuri bija cerējuši atgriezties Austrālijā uz jauno akadēmisko gadu.

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1355 pēc 242 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, ceturtdien paziņoja Hubei provinces veselības komisija.

Hubei provincē, kur decembrī sākās šī vīrusa uzliesmojums, pēdējās diennakts laikā apstiprināti arī 14 840 jauni inficēšanās gadījumi.

Hubei provincē pēdējās 24 stundās apstiprināto nāves gadījumu skaits un inficēšanās gadījumu skaits ir lielākie kopš vīrusa radītās krīzes sākuma janvārī.

Visā Ķīnā tagad ir apstiprināti gandrīz 60 000 koronavīrusa infekcijas gadījumu.