Vācijas sociāldemokrāti ir gatavi aiziet no lielās koalīcijas līdz ar Merkeli

 
©EPA / Scanpix / LETA

 Vācijas sociāldemokrāti (SPD) paliks lielajā koalīcijā ar kristīgajiem demokrātiem (CDU) tikai tik ilgi, kamēr kancleres amatu ieņems Angela Merkele, paziņojis SPD ģenerālsekretārs Larss Klingbeils.

"Angela Merkele ir valdošā kanclere. Mēs iesaistījāmies šajā koalīcijā ar viņu. Un mēs arī pametīsim šo koalīciju reizē ar viņu," trešdien publiskotos komentāros mediju grupas "Madsack" ziņu redakcijai (RND) norādījis Klingbeils.

"Mēs vēlamies turpināt mūsu kopīgo darbu valdībā ar CDU. Šī valdība ir ievēlēta, lai valdītu līdz 2021.gada rudenim," norādīja Klingbeils.

Viņš pauda viedokli, ka CDU līdera maiņa pēc Merkeles protežē Annegrētas Krampas-Karenbaueres lēmuma atteikties no CDU vadības neradīs problēmu turpmākajai sadarbībai koalīcijā.

Merkele no CDU vadības atkāpās 2018.gadā, bet paliks kancleres amatā līdz vēlēšanām 2021.gadā.

"Vai CDU ir uzticama, būs atkarīgs no viņu attieksmes pret labējiem. CDU vajag stingri distancēties no sava iekšējā AfD (eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai") fanu kluba," norādīja Klingbeils.

Viņš piebilda, ka pieņem, ka CDU apzinās savu atbildību un paturēs prātā, ka Vācija jūlijā kļūs par Eiropas Savienības (ES) prezidējošo valsti.