Antarktīdā uzstādīts karstākās dienas rekords

© TASS/SCANPIX/LETA

Antarktīdā ceturtdien reģistrēta jebkad augstākā temperatūra, paziņojis Argentīnas Nacionālais meteoroloģiskais dienests.

Ceturtdien dienas vidū temperatūra Argentīnas zinātniskajā stacijā Esperansas bāzē Antarktīdas pussalā pakāpusies līdz 18,3 grādiem pēc Celsija, paziņoja dienests.

Iepriekšējais rekords tika reģistrēts 2015.gada 24.martā, kad temperatūra sasniedza 17,5 grādus.

Pasaules Meteoroloģiskā organizācija (WMO) paziņoja, ka Antarktīdas pussala kontinenta ziemeļrietumos, kas stiepjas Dienvidamerikas virzienā, ir viena no visstraujāk sasilstošajām vietām uz planētas. Pēdējo 50 gadu laikā tur temperatūra pieaugusi par gandrīz trīs grādiem pēc Celsija.

Pasaulē

Neatkarīgie Krievijas pētnieciskie žurnālisti, kas pazīstami ar to, ka viņiem ir piekļuve iekšējai informācijai Krievijas Federācijas augstākajos varas ešelonos, norāda, ka Putina nomaiņa valsts vadītāja amatā varētu būt viņa lojālais miesassargs, bijušais Tulas apgabala gubernators un pašreizējais Valsts padomes sekretārs Aleksejs Djumins, raksta “Postimees”.