Ķīnā ar koronavīrusu mirušo skaits pieaudzis līdz 56 cilvēkiem

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Ķīnā ar jauno koronavīrusu mirušo cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 56, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir sasniedzis gandrīz 2000, ziņo Ķīnas valsts mediji.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Ķīna sestdien noteica stingrākus ierobežojumus ceļošanai, un Francija un ASV gatavojās evakuēt savus pilsoņus no Uhaņas, kas atrodas vīrusa krīzes centrā.

Slimība jau skārusi visus lielākos Ķīnas reģionus, izņemot Tibetu.

Uhaņas pilsētā, no kurienes aizsākās bīstamās slimības izplatība, kopš ceturtdienas noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas, katru ar aptuveni 1000 gultasvietām.

Ķīnas armija nosūtījusi uz Uhaņu 450 mediķu, lai palīdzētu ārstēt saslimušos cilvēkus pārpildītajās slimnīcās.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins sestdien atzina, ka sakarā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību valsts nonākusi smagā situācijā.

Ārpus vīrusa epicentra trīs pilsētas, tostarp Pekina, un Šaņdunas province ir aizliegušas tālsatiksmes autobusiem iebraukt un izbraukt no savas teritorijas.

ASV Valsts departaments šodien paziņoja, ka organizē avioreisu, lai repatriētu savus darbiniekus no Uhaņas konsulāta un citus ASV pilsoņus, kas atrodas šajā pilsētā.

Lidmašīna no Uhaņas izlidos otrdien un dosies uz Sanfrancisko, informēja Valsts departaments, vienlaikus brīdinot, ka būs iespējams uzņemt tikai nelielu skaitu privātpersonu.

Francijas valdība un autoražotājs PSA, kas darbojas Uhaņā, arī paziņoja, ka plāno evakuēt savus darbiniekus un viņu ģimenes locekļus, kuri pašreiz atrodas karantīnā kaimiņu provincē.

Arī Šrilankas amatpersonas Pekinas vēstniecībā paziņoja, ka apsver, ko iesākt ar saviem pilsoņiem Uhaņā.