Ķīna īstenos valsts mēroga pasākumu vīrusa pacientu identificēšanai transporta līdzekļos

 
©AP/SCANPIX/LETA

Ķīna paziņojusi par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Šos cilvēkus steidzami nogādās medicīnas centros, bet transportlīdzeklis, kurā viņi atradušies, tiks dezinficēts, teikts Ķīnas Nacionālās veselības komisijas paziņojumā.

Transporta nozares pārvaldes institūcijām stingri jāpilda visas profilakses un kontroles prasības, kas paredz pārbaudes lidostās, autoostās un dzelzceļa stacijās un attiecas uz visiem transporta maršrutiem, kā arī muitas un robežkontroles punktiem.

Personālam, kas būs iesaistīts šajos pasākumos, jāvalkā sejas maskas.

Jāsniedz arī informācija par cilvēkiem, kuri transportlīdzeklī atradušies iespējamā slimnieka tuvumā.

Kā ziņots, bīstamā vīrusa upuru skaits pieaudzis līdz 41, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits sasniedzis gandrīz 1300.

No visiem nāves gadījumiem 39 ir reģistrēti Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā, no kuras sāka izplatīties šis vīruss, un vēl pa vienam nāves gadījumam - Hebei un Heilundzjanas provincēs. Uhaņā Ķīnas armija norīkojusi 450 mediķus palīgā pārpildītajām slimnīcām.

Uhaņa un vēl 13 pilsētas Hubei provincē ir noslēgtas no ārpasaules bezprecedenta karantīnā, lai ierobežotu šīs nāvējošās respiratorās slimības izplatīšanos, tomēr tā jau ir izplatījusies gan Ķīnā, gan uz vairākām citām valstīm.

Jaunā vīrusa infekcijas gadījumi ārpus Ķīnas ir konstatēti Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, Austrālijā. Francija piektdien apstiprināja trīs saslimšanas gadījumus ar jauno koronavīrusu, kas ir pirmie gadījumi Eiropā.

 

Abonē