ASV plāno ieceļošanas aizlieguma sarakstā iekļaut Baltkrieviju un Kirgizstānu

 
©AP / Scanpix / LETA

ASV administrācija apsver iespēju pievienot ieceļošanas aizlieguma sarakstam Baltkrieviju, Kirgizstānu un četras Āfrikas valstis, atsaucoties uz amatpersonu teikto, vēsta laikraksts "Wall Street Journal".

Šīm valstīm netiks noteikts totāls ieceļošanas aizliegums, tomēr atsevišķiem vīzu veidiem tiks noteikti ierobežojumi, norāda laikraksts.

ASV prezidents Donalds Tramps laikrakstam atzina, ka apsver iespēju ieceļošanas aizlieguma sarakstu papildināt ar vēl citām valstīm, tomēr to, ar kurām tieši, viņš neatklāja.

Valstu saraksts, kurā esot Mjanma, Eritreja, Nigērija, Sudāna un Tanzānija, "nav galīgs un var tikt mainīts", vēsta tīmekļa medijs "Politico", prognozējot, ka paziņojums šajā jautājumā gaidāms jau 27.janvārī.

Trampa sākotnējais rīkojums, kas tika izdots pirms trim gadiem, bija vērsts pret septiņu pārsvarā musulmaņu apdzīvotu valstu pilsoņiem. Vēlāk tas tika apstrīdēts tiesās un modificēts.

Tiesas vēlāk atļāva noteikt ierobežojumus attiecībā uz dažu pilsoņu ieceļošanu no Irānas, Jemenas, Lībijas, Somālijas un Sīrijas, kā arī Venecuēlas un Ziemeļkorejas.

Baltā nama preses sekretārs Hogans Gidlijs atteicās izpaust tuvākas detaļas par ieceri paplašināt sarakstu, bet uzsvēra, ka sākotnējais rīkojums bijis "ļoti veiksmīgs centienos aizsargāt mūsu valsti un stiprināt drošības orientierus visā pasaulē".

"Ja kāda valsts vēlas pilnībā piedalīties ASV imigrācijas programmās, tai arī ir jāatbilst visiem drošības un pretterorisma pasākumiem, jo mēs uz Savienotajām Valstīm nevēlamies importēt nedz terorismu, nedz citus nacionālās drošības riskus," paziņojumā skaidroja Gidlijs.