Prokuratūra: Piektdien notikušie uzbrukumi Parīzes priekšpilsētā uzskatāmi par teroraktu

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

Vienā no Parīzes priekšpilsētām piektdien notikušie uzbrukumi, kurā vīrietis ar nazi nodūra vienu un ievainoja divus cilvēkus, uzskatāmi par teroraktu, sestdien paziņojusi Francijas pretterorisma prokuratūra, kas pārņēmusi nozieguma izmeklēšanu.

Uzbrukumi Parīzes priekšpilsētā Vilžuifā tika pārtraukti, policijai nošaujot uzbrucēju.

Pretterorisma prokuratūra norādījusi, ka uzbrucējam bijušas psihiskas problēmas un viņš nesen pārgājis islāmā. Turklāt uzbrucējs, kurš tiek identificēts kā 1997.gadā dzimušais Natans, uzbrukumu Vilžuifas parkā organizēti plānojis un tā laikā vairākkārt iesaucies "Allāhu akbar!" ("Allāhs ir dižs!").

Pirmajam nolūkotajam upurim Natans nav uzbrucis, kad viņš teicis, ka ir musulmanis un pēc Natana pieprasījuma noskaitījis lūgšanu arābu valodā, liecina prokuratūras sniegtā informācija.

Tad viņš uzbrucis laulātam pārim, kas parkā bija ieradies skriet, nodurot vīru un ievainojot kaklā sievu, bet pēc tam viegli ievainojis vēl kādu gados jaunu sievieti, kas arī bija ieradusies skriet. Abas sievietes jau izrakstītas no slimnīcas.

Natans gribējis uzbrukt vēl vairākiem cilvēkiem, taču viņi aizbēguši.

Kad ieradusies policija, uzbrucējs atteicies izpildīt prasību nomest zemē nazi un uzvedies draudīgi, tāpēc policija viņu nošāvusi, sacīts pretterorisma prokuratūras paziņojumā.

Uzbrucēja somā atrasts Korāns un islāma puritāniskā novirziena salāfisma literatūra. Daļa salāfistu atbalsta džihādu.

Natans pieņēmis islāmu 2017.gadā. Viņam bijušas psihiskas problēmas, kas viņam ārstētas maijā, taču jūnijā viņš pārtraucis lietot parakstītos medikamentus. Uzbrucējam arī bijusi atkarība no narkotikām.

Nav ziņu, ka Natanam būtu bijuši līdzdalībnieki, norādījusi prokuratūra.

Francija kopš 2015.gada piedzīvojusi virkni musulmaņu ekstrēmistu uzbrukumu, kuros kopumā nogalināti vairāk nekā 250 cilvēki.