Putins par karu Austrumukrainā: Abās konflikta pusēs ir ārvalstu algotņi

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien kārtējo reizi noraidīja apgalvojumus par Krievijas armijas iesaisti konfliktā Ukrainas austrumos, norādot, ka abās konflikta pusēs esot ārvalstu algotņi.

Putins šomēnes miera sarunās Parīzē pārstāvēja Austrumukrainas prokrievisko kaujinieku grupējumus, tomēr ceturtdien atkārtoti pauda Kremļa agrāko nostāju, ka konfliktā nav iesaistīti Krievijas aktīvā militārā dienesta karavīri.

Prokrievisko kaujinieku smagais bruņojums ir "viņu iekārtas", televīzijas preses konferencē apgalvoja Putins, nepaskaidrojot, kā šādu militāro tehniku iespējams iegūt.

Kremļa saimnieks, kurš pārstāvēja kaujiniekus ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu notikušajās miera sarunās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, arī norādīja, ka Ukrainai ir jāievēro apņemšanās atvilkt karaspēku no frontes līnijas.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.