Biezs smogs pārņēmis Pakistānas austrumus; slēgtas skolas

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Biezs smogs pārņēmis daļu Pendžābas provinces Pakistānas austrumos, tādēļ varasiestādes devušas rīkojumu ceturtdien slēgt skolas un ieteikušas cilvēkiem palikt telpās.

Pendžābas provinces galvaspilsētā Lahorā, kas ir otra lielākā pilsēta Pakistānā, ceturtdien slēgtas visas skolas, lai pasargātu bērnus no smoga ietekmes, paziņoja provinces galvenais ministrs Usmans Buzdars.

Valdība ieteikusi iedzīvotājiem uzturēties telpās un ārpus tām doties tikai galējas nepieciešamības gadījumā, kā arī ārpus telpām izmantot sejas maksas, bet, vadot automašīnu, ieslēgt miglas lukturus, sacīja Buzdars.

Vairāk nekā desmit miljonu cilvēku apdzīvotās Lahoras gaisa kvalitātes indekss ceturtdienas rītā bijis 104, informēja pilsētas galvenais meteorologs Sahibzads Hans. Starptautiski pieņemtās normas liecina, ka gaisa kvalitātes indekss 101-150 nozīmē, ka gaisa kvalitāte ir bīstama atsevišķām sensitīvām iedzīvotāju grupām.

Smogs veidojies labības rugāju dedzināšanas dēļ otrpus robežai Indijas Pendžābas štata Džalandharā, norādīja Hans.

Indijas galvaspilsētā Deli arī šonedēļ vērojams bīstams smogs. Gaisa kvalitātes uzlabošanai pilsētas vadība nolēmusi ierobežot privāto automašīnu satiksmi.