Igaunija liegusi Krievijas vicepremjera lidmašīnai ielidot savā gaisa telpā

 
©TASS/SCANPIX/LETA

Igaunija pagājušajā mēnesī liegusi ielidot savā gaisa telpā lidmašīnai, kurā atradies Krievijas vicepremjers, otrdien paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova.

"Oktobra sākumā cauri Igaunijas teritorijai netika atļauts lidot lidmašīnai ar Krievijas Federācijas valdības vadītāja vietnieku," viņa izteikusies, konkrēti nenorādot, par kuru vicepremjeru ir runa.

Kā liecina informācija ministrijas interneta vietnē, šo apgalvojumu Zaharova izteikusi saistībā ar Igaunijas atteikumu ielaist savos ūdeņos Krievijas pētniecības kuģi "Akademik Primakov". Pēc viņas teiktā, šis atteikums, kas nekādā veidā neesot ticis pamatots, "raisa ārkārtīgu neizpratni", jo pirms tam minētajam kuģim Igaunija šogad divos gadījumos devusi iebraukšanas atļauju.

Igaunija par šo atteikumu nav sniegusi nekādus komentārus.

Zaharova atgādinājusi, ka aprīlī Igaunija aizliedza savos teritoriālajos ūdeņos iebraukt Krievijas mācību buriniekam "Sedov". Kā ziņots, tolaik saskaņā ar Igaunijas Ārlietu ministrijas informāciju tajā atradušies Kerčas Valsts jūrniecības tehnoloģiskās universitātes kursanti no Krievijas okupētās Krimas un tādas atļaujas došana būtu pretrunā ar Igaunijas īstenoto Krimas aneksijas neatzīšanas politiku.

"Mēs esam pieņēmuši zināšanai šos nedraudzīgos demaršus un ņemsim to vērā, veidojot divpusējās attiecības ar Igauniju," izteikusies Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve .