Džonsonam pārmet kavēšanos publiskot ziņojumu, ka Krievija iejaukusies breksita referendumā

 
©AFP / Scanpix / LETA

Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdien kritizēja valdību, ka tā kavē ziņojuma publiskošanu par Krievijas iejaukšanos kampaņā pirms 2016.gada breksita referenduma, šādi cenšoties panākt, ka potenciāli kompromitējošas detaļas netiek izpaustas pirms 12.decembrī gaidāmajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām.

Kā raidsabiedrībai BBC skaidroja tieslietu ministrs Maikls Govs, saistībā ar ziņojumu tiek veiktas "atbilstošas procedūras" un tas tiks publicēts "pienācīgā laikā".

Vaicāts, vai valdība cenšas nepieļaut ziņojuma publiskošanu līdz 12.decembrim, ministrs sacīja: "Man ar šo ziņojumu nav nekāda sakara".

"Maikls Govs aizvaino sabiedrības gara spējas. Ir skaidrs, ka valdība šeit neievēro parasto procesu. Te ož pēc slēpšanas," tviterī norādīja opozīcijā esošo liberāldemokrātu ārlietu runasvīrs Čuka Umuna.

Konservatīvo partiju pametušais proeiropeiskais likumdevējs Dominiks Grīvs otrdien iesniedza steidzamu jautājumu parlamentā, pieprasot valdības atbildi.

Grīvs vada parlamenta Izlūkošanas un drošības komiteju, kas sagatavojusi ziņojumu.

Komiteja norādīja, ka tā ziņojumu premjerministram Borisam Džonsonam nosūtījusi 17.oktobrī, piebilstot - tā cer, ka "būs tādā situācijā, lai varētu publicēt ziņojumu nekavējoties".

"Es neredzu iemeslu, kāpēc [Džonsons] varētu vēlēties nepieļaut šī ziņojuma publicēšanu," Grīvs sacīja BBC.

"[Komitejai] šķiet, ka šis ziņojums ir nozīmīgs, jo mēs zinām - un man šķiet, ka tas ir vispārpieņemts vērtējums -, ka krievi jau iepriekš centušies iejaukties citu valstu demokrātiskajos procesos," viņš piebilda.