Grieķija pieņem stingrāku migrācijas likumu

 
©Scanpix

Grieķija piektdien apstiprinājusi jaunu likumu, padarot stingrākus kritērijus patvēruma piešķiršanas procedūrā.

Līdz ar jaunajiem noteikumiem varasiestādes varēs koncentrēties uz to, lai raiti identificētu bēgļus, kuriem ir nepieciešama aizsardzība, nevis noslogotu sevi ar tūkstošu ekonomisko imigrantu lietām, kuriem nav tiesību uz patvērumu, skaidro valdība.

"Līdz ar šiem papildinājumiem tiek radīts kompakts likums par starptautisko aizsardzību," likumdevējiem pirms balsojuma sacīja konservatīvais premjerministrs Kiriaks Micotakis.

Likums parlamentā tika apstiprināts ar konservatīvo vairākuma un sociālistu atbalstu.

Grieķijas patvēruma piešķiršanas sistēma ar teju 70 000 izskatāmu lietu līdz šim "atradusies ieilgušā paralīzes situācijā", sacīja premjers.

"Tā deva signālu, ka cilvēki var ierasties Grieķijā un palikt neierobežotu laiku bez jebkādām pārbaudēm," norādīja Micotakis.

"Ar šo likumu tiek pausts skaidrs vēstījums - vienreiz pietiek ar tiem, kas mēģina iekļūt un palikt mūsu valstī, zinot, ka viņiem patvērums nepienākas," uzsvēra premjers.

Micotakis pēc stāšanās amatā jūlijā solīja pārskatīt likumu, kas regulē patvēruma piešķiršanu Grieķijā, norādot, ka Grieķija vienkārši nespēj tikt galā ar desmitiem tūkstošiem migrantu, kas pašreiz "iestrēguši" neefektīvajā Grieķijas sistēmā.

Micotaka valdības sākums sakrita ar migrantu pieplūdumu, kā rezultātā migrantu centri Egejas jūrās salās kļuvuši pārpildīti un patvēruma lūgumu izskatīšanas procesā izveidojies sastrēgums.

Migrantu skaits salās kopš aprīļa pieaudzis no 14 000 līdz 35 000, aptuveni sešas reizes pārsniedzot paredzēto centra iemītnieku skaitu.