Vidusjūrā kuģis jau 10 dienas ar 104 migrantiem gaida atļauju piestāt krastā

 
©AP/SCANPIX/LETA

Glābšanas kuģim, kas ar 104 migrantiem jau desmit dienas gaida Vidusjūrā, būtu jāļauj piestāt krastā un izlaist migrantus, pirmdien paziņojušas labdarība organizācijas, kas nofraktējušas šo kuģi.

Kuģis "Ocean Viking", kuru nofraktējušas organizācijas "Medecins sans Frontieres" (MSF) un "SOS Mediterranee", uzņēma migrantus 18.oktobrī aptuveni 90 kilometrus no Lībijas piekrastes.

"Mēs aicinām Eiropas līderus ievērot savus principus un atļaut izdzīvojušajiem beidzot izkāpt krastā drošībā," norādīja MSF pārstāvis.

Saskaņā ar abu organizāciju ziņoto, uz kuģa atrodas divas grūtnieces un 41 nepilngadīga persona, tostarp divi pavisam mazi bērni.

MSF un "SOS Mediterranee" iepriekš lūdza atļauju "Ocean Viking" piestāt ostās Maltā vai Itālijā.

Tīmekļa vietnē "Marine Traffic" publiskotā informācija liecina, ka "Ocean Viking" pašreiz atrodas pusceļā starp Lampedūzu un Sicīliju.

Itālijas iekšlietu ministre Lučana Lamordžēze, kas nesen nomainīja šajā amatā pret imigrāciju stingri noskaņoto Mateo Salvīni, līdz šim klusējusi par "Ocean Viking" lietu.

Itālija un Malta kopš pagājušā gada ir vairākkārt atteikusies uzņemt savās ostās migrantu glābšanas kuģus kamēr citas Eiropas Savienības (ES) valstis nepiekrīt uzņemt migrantus, kas atrodas uz kuģiem.

Nereti panākt vienošanos bijis grūti, un migrantiem nācies dienām ilgi gaidīt uz kuģiem, līdz viņiem tiek atļauts izkāpt krastā. Parasti kompromisu izdodas panākt ar Eiropas Komisijas (EK) starpniecību.

"Šajā posmā mēs neesam aktīvi iesaistīti (..), bet, kā vienmēr, mēs esam gatavi sniegt atbalstu, ja mums to lūgs," norādīja EK preses pārstāve.

Septembrī Malta, Itālija, Francija un Vācija ierosināja vienoties par konkrētiem noteikumiem migrantu sadalē, lai paātrinātu procesu, taču šis ierosinājums nav guvis citu ES valstu atbalstu.