Sīrijas kurdu spēki atguvuši svarīgo Rāselainas pilsētu

© EPA/SCANPIX/LETA

Sīrijas kurdu spēki atguvuši svarīgo Rāselainas pilsētu pie Turcijas robežas, par kuras ieņemšanu sestdien bija paziņojusi Ankara, svētdien vēsta Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights".

Kurdu vadītajiem Sīrijas Demokrātiskajiem spēkiem (SDF) izdevies pārņemt savā kontrolē lielāko daļu robežpilsētas, kas nodrošina kontroli pār nozīmīgiem satiksmes un piegādes ceļiem.

Kurdu pretuzbrukumā zaudējuši dzīvību 17 Turcijas sabiedrotie, tikmēr pašu kurdu pusē ir četri kritušie.

Kā ziņots, Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu un tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad šo apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

Kurdu vadītajiem spēkiem kā ASV sabiedrotajiem Sīrijā bijusi izšķiroša loma uzvarās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", un šajā karā krituši aptuveni 10 000 kurdu spēku karotāju.

Savukārt Ankara apgalvo, ka SDF saistīta ar Turcijā aizliegto kurdu bruņoto grupējumu "Kurdistānas strādnieku partija" (PKK).

Kā norāda SDF, Amerikas Savienotajām Valstīm "jāuzņemas morālā atbildība" un jāslēdz gaisa telpa Sīrijas ziemeļos Turcijas lidmašīnām, taču vienlaikus kurdi nevēlas, ka amerikāņi "sūtītu savus karavīrus uz priekšējām līnijām un pakļautu briesmām viņu dzīvību."

Turcijas operācija izpelnījusies rietumvalstu un arābu valstu nosodījumu un Vašingtona pat piedraudējusi Ankarai ar sankcijām, bet Turcija šo kritiku nosaukusi par "melno propagandu".

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais