Jau vairāk nekā desmit dienas ilgušo Ekvadoras protestu līderi piekrituši sarunām ar valdību pēc tam, kad prezidents Lenins Moreno sestdien izsludināja komandantstundu galvaspilsētā Kito un deva rīkojumu izvietot ielās armiju.
Kā paziņojusi Apvienoto Nāciju Organizācija un katoļu baznīca, svētdien notiks pirmās tiešās sarunas starp prezidentu un indiāņu kustības līderiem.
Vardarbīgus protestus Ekvadorā, kura tikusi uzskatīta par vienu no stabilākajām un drošākajām valstīm reģionā, izraisīja valdības lēmums atcelt degvielas subsīdijas pēc vienošanās ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par aizdevumiem 4,2 miljardu ASV dolāru apmērā. Subsīdiju atcelšanas rezultātā degvielas cenas no 3.oktobra vairāk nekā divkāršojušās.
Indiāņu federācija CONAIE līdz šim noraidīja sarunu piedāvājumu un pieprasīja vispirms atjaunot subsīdijas, kā arī uzsvēra, ka sarunas jātranslē medijos un tās nedrīkst notikt aiz slēgtām durvīm.
Sestdien protestētāji aizdedzināja Ekvadoras audita dienesta ēku, bet pāris stundas vēlāk vairāki desmiti cilvēku maskās uzbruka arī privātās telekompānijas "Teleamazonas" ēkai un laikraksta "El Comercio" redakcijai.
Mēģinot savaldīt protestus, prezidents Moreno izsludināja komandantstundu galvaspilsētā Kito un deva rīkojumu izvietot ielās armiju, paziņojot, ka tā gādās par komandantstundas ievērošanu arī ap vitāli svarīgajiem infrastruktūras objektiem, tai skaitā elektrostacijām un slimnīcām. Šāda kārtība Ekvadorā noteikta pirmo reizi vairāku desmitu gadu laikā.
Sestdienas vakarā Moreno paziņoja, ka valdība ir gatava uz zināmu piekāpšanos protestētāju prasībām un pētīs iespējas gādāt, lai resursi nonāk arī līdz lauku rajoniem, taču nesolīja atkāpties no lēmuma atcelt 40 gadus pastāvējušo degvielas subsidēšanas politiku.
Protestu dēļ valdība kopš pirmdienas ir atstājusi galvaspilsētu Kito un pārcēlusies uz Gvajakilu.