Turcija paziņo, ka Sīrijā ieņēmusi Rāselainu; kurdi to noliedz

© REUTERS/SCANPIX/LETA

Turcijas Aizsardzības ministrija sestdien paziņoja, ka tās bruņotie spēki Sīrijā ieņēmuši stratēģiski svarīgo robežpilsētu Rāselainu, savukārt Sīrijas kurdu spēki to noliedz, uzstājot, ka kaujas turpinās.

Kā tviterī sākotnēji pauda Turcijas Aizsardzības ministrija, "veiksmīgu operāciju rezultātā operācijas "Miera avots" ietvaros pārņemta kontrole pār Rāselainas pilsētas teritoriju uz austrumiem no Eifratas".

Sīrijas kurdi šo versiju par kauju gaitu noliedz.

"Rāselaina joprojām pretojas, un sadursmes turpinās," paziņoja kurdu vadīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDF) amatpersona.

Kā no reģiona vēsta ziņu aģentūras AFP korespondents, Turcijas karaspēks un Turcijas atbalstītie Sīrijas kaujinieki iegājuši Rāselainā, bet nav to pilnībā sagrābuši.

Lielbritānijā bāzētā Sīrijas kara monitoringa organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" ziņo, ka Rāselaina, kas ir viens no svarīgākajiem Turcijas ofensīvas mērķiem, vēl neatrodas Turcijas karaspēka kontrolē.

Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu, bet tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais