Operācijā pret narkotirgoņiem Eiropā aizturēti vairāki simti cilvēku

 
©Pixabay

Policijas operācijā, kas aizvadītajā mēnesī notikusi vairākās Eiropas valstīs, konfiscētas narkotikas 85 miljonu eiro vērtībā un aizturēti vairāki simti aizdomās turamo, piektdien pavēstīja Eiropols.

Mērķis operācijai "Joint Action Days 2019", kas notika septembra vidū un beigās, bija ne tikai sintētisko narkotiku un jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecība, bet arī cilvēktirdzniecība, migrantu kontrabanda un vides noziegumi, pavēstīja Hāgā bāzētā organizācija.

Operāciju, kas "bija izvērsta pret narkotirgoņiem visā Eiropā", vadījis Polijas Centrālais izmeklēšanas birojs un tam pievienojušies vēl 15 valstu likumsargi, norādīja Eiropols.

"Šo aktivitāšu rezultātā narkotiku tirdzniecības tīkliem dots pamatīgs trieciens un no nelegālā tirgus izņemtas narkotikas vairāk nekā 85 miljonu eiro vērtībā," norādīja Eiropols, atsaucoties uz provizoriskajām aplēsēm.

Tas bija "pamatīgs trieciens Eiropas narkotiku tirgum", uzsvēra organizācija.

Konfiscētas arī 11,3 tonnas prekursora MAPA, kas tiek izmantots amfetamīna ražošanā.

Šāds daudzums MAPA būtu pietiekams, lai iegūtu 6,3 tonnas amfetamīna, kas savukārt "Eiropas tirgū varētu sasniegt 63 miljonu eiro vērtību".

Policija konfiscējusi arī 1,3 tonnas kokaīna, 19 600 "ekstazī" tablešu, 22 kilogramus marihuānas un 1107 marihuānas stādus, kā arī 10,6 kilogramus amfetamīna un sešus kilogramus narkotiku MDMA.

Kopumā policija aizturējusi 411 cilvēkus un apzinājusi 54 iespējamos cilvēktirdzniecības upurus.